Miami sa má stať hlavným mestom krypta

od Martin Tkáč

Primátor mesta Francis Suarez viedol rozhovory zamerané na krypto s hlavnými predstaviteľmi Gemini Cameronom a Tylerom Winklevossovcami.

Viedli rozsiahli rozhovor o kryptomenách a budúcnosti blockchainovej technológie. Dvojičky Winlevossovci založili spoločnosť Gemini, z ktorej vyrástla burza a správa kryptomien. Stalo sa tak v roku 2014 v New Yorku a odvtedy tam sídlia.

Suarez chce z Miami najviac krypto konkurenčné mesto na planéte. Tyler uviedol, že najmä obyvateľom Miami môže krypto dobre poslúžiť.

„V Miami žije veľa ľudí, ktorí majú rodinu v iných krajinách a platia obrovské peniaze za to, aby im poslali peniaze… Kryptomena je podobný spôsob, ako keď posielate email. Je to okamžité a platby sú zadarmo.“

Suarez sa zaujímal o propagáciu Miami ako potenciálneho ohniska pre nové technologické inovácie.

„Vždy sme boli známi ako centrum financií. Hlavné mesto je tu. Prepracovanosť finančného bankovníctva je tu. Musíme tu integrovať aj kryptomenu a myslím, že práve táto časť trochu zaostáva za New Yorkom, ale myslím si, že to dokážeme rýchlo napraviť.“

Suarez by chcel obyvateľom mesta sprístupniť aj možnosť uhrádzať mestské poplatky kryptomenou, rovnako aj dane a rôzne poplatky na povolenia.

Suarez je momentálne aktívny aj na Twitteri a vedie rozhovory aj s podnikateľmi ako Whit Gibbs z bitcoinovej ťažobnej spoločnosti HASHR8 a Beniaminom Mincu, CEO blockchainovej spoločnosti Elrond.

„Chceme, aby každý, kto zdieľa našu víziu prišiel a staval,“ tweetol dnes Suarez v reakcii na nový článok agentúry Bloomberg.

„Ale nebudeme Silicon Beach, alebo budúci New York, sme Miami nezabúdajme na to,“ doplnil Suarez.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár