Miami bude mať svoju kolekciu NFT

od Martin Tkáč

Starosta Miami Francis Suarez oznámil partnerstvo so spoločnosťami TIME, Mastercard a Salesforce. Dôvod? Vytvorenie zbierky NFT.

NEWSLETTER okrypte.sk
NFT Miami

V rámci spolupráce Miami prinesie okolo 5000 NFT vytvorených miestnymi umelcami. Nejde však len o to, aby ste vlastnili NFT. Ich majitelia budú mať prístup k programu Mastercard „Priceless Miami“, ktorý, ako už názov napovedá, je inšpirovaný mestom. Suarez iniciatívu komentoval takto:

Miami bolo v popredí revolúcie Web3 a túto technológiu budeme naďalej používať na podporu nášho podnikania prilákaním nových podnikov, kapitálu a služieb pre našich obyvateľov a návštevníkov. Zároveň môžeme tento prístup využiť na podporu miestnych umelcov a charitatívne organizácie.

Čo však prinesú ostatní partneri? Magazín TIME poskytne kreatívne a strategické smerovanie. Na druhej strane Salesforce bude vydávať zberateľské tokeny iba prostredníctvom platformy NFT spoločnosti s názvom Cloud.

Viceprezident Salesforce Adam Kaplan povedal:

Spoločnosti sa snažia poskytovať služby prostredníctvom nových kanálov udržateľným a spoľahlivým spôsobom. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tejto iniciatívy, ktorá pomôže posilniť obchodnú komunitu v Miami a priniesť jedinečný zážitok prostredníctvom inovatívnej ponuky.

Celé to má začať v decembri na základe siete Ethereum. Je možné, že ide o zámernú akciu, pretože tento blockchain potom prejde z ťažobného algoritmu Proof-of-Work na Proof-of-Stake. V praxi to zníži uhlíkovú stopu projektu približne o 99 %. Ethereum sa tak stane ekologickejším ako bitcoinový reťazec.

nft miamiStarosta fanúšik BTC

Pred niekoľkými mesiacmi Suarez vytvoril mestskú pracovnú skupinu na integráciu Miami do odvetvia kryptomien. Politik inicioval aj premenu časti prostriedkov mesta na bitcoiny. Navyše to umožnilo verejným zamestnancom poberať odmeny v BTC. Sám sa zapísal do histórie ako prvý úradník v USA, ktorý začal dostávať plat v kryptomene. Nevzdal to ani vtedy, keď sa začal prepad trhu.

Suarez v jednom zo svojich prejavov tiež zdôraznil dôležitosť výberu pro-bitcoinových kandidátov za úradníkov:

Áno, budúci prezident Spojených štátov musí byť pro-bitcoinový kandidát. V stávke je federálna legislatíva, ktorá nás môže buď posunúť do ďalšej generácie, alebo nás môže postaviť späť.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár