Metaverse nedáva zmysel, hovorí tvorca PlayStation

Metaverse nedáva zmysel, hovorí tvorca PlayStation

od Martin

Vynálezca populárnej hernej konzoly PlayStation, Ken Kutaragi sa domnieva, že metaverse nemá zmysel. Tiež nie je fanúšikom VR setov. Zistil, že sú „len otravné“.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Skutočný svet je veľmi dôležitý

Metaverse sa rýchlo stala jedným z najhorúcejších trendov v krypto svete. Najmä po tom, čo sa sociálny gigant Facebook koncom minulého roka premenoval na Meta.

Sieť virtuálnych svetov, aj keď sa stala trendom, nie je zaujímavým miestom pre každého. Jedným z nich je Ken Kutaragi, tvorca konzoly PlayStation a bývalý generálny riaditeľ Sony Interactive Entertainment.

V nedávnom rozhovore pre Bloomberg tento 71-ročný Japonec tvrdil, že metaverse nie je ďalším veľkým krokom v technologickom vesmíre.

Virtuálny svet podľa neho môže ľudí rozdeľovať, nie spájať:

Byť v skutočnom svete je veľmi dôležité, ale metaverse je o kvázi realite vo virtuálnom svete. Nevidím v tom zmysel. Chceli by ste byť radšej vylešteným avatarom ako svojím skutočným ja? To sa v podstate nelíši od anonymných diskusných fór.

Inžinier tiež priznal, že tiež nie je fanúšikom VR headsetov. Podľa jeho názoru ľudí izolujú od reality, a preto sú „dráždivé“.

Metaverse nedáva zmysel, hovorí tvorca PlayStation

Kto si myslí opak?

Zatiaľ čo Kutaragi je proti metaverse, pre najväčšiu svetovú správcovskú spoločnosť, Grayscale, je to iné. Až donedávna predpovedali, že metaverse bude mať v najbližších rokoch hodnotu viac ako 1 bilión dolárov

Investičný gigant zdôraznil, že potenciál tohto podsektora nesúvisí len s hraním, ale ide aj oveľa ďalej. Súčasťou tohto odvetvia sú aj aspekty ako reklama, digitálne udalosti a speňaženie vývojárov.

Optimistom v tejto veci je aj Haim Israel, stratég z Bank of America. Podľa jeho názoru je metaverse nástroj, ktorý by posunul kryptomeny smerom k masovej adopcii.

Izrael však tvrdí, že najprv musia byť splnené určité podmienky:

Určite si myslím, že je to obrovská, obrovská príležitosť. Potrebujete správne platformy… čo bude určite skvelá príležitosť pre celý tento ekosystém.

Expert sa tiež domnieva, že metaverse je miesto, kde „začneme používať kryptomeny ako meny“. Avšak bitcoiny, ethereum a ďalšie súkromné ​​digitálne aktíva sú zatiaľ príliš volatilné, aby sa zmestili do tejto úlohy.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár