Metaverse dating: 1 z 3 nezadaných plánuje v roku 2023 virtuálny vzťah

Ukazuje sa, že veľa nezadaných plánuje rande v metaverse predtým, ako sa osobne stretne so svojou milovanou osobou.

od Simona

Newsletter news

Hoci metaverse v súčasnej fáze vývoja prechádza cez veľa prekážok, mnoho popredných spoločností a podnikov stále verí v jej konečný úspech. S vládami, ktoré organizujú metaversné večierky (na ktoré nikto nepríde) a generátory AI pomaly nahrádzajú umelcov, je čas na metaversné randenie.

Virtuálna láska

S neustálym pokrokom v technológii sociálneho pripojenia mnohí nezadaní zvažujú v nasledujúcom roku úplne prejsť na virtuálne vzťahy. Vyplýva to z najnovšieho výskumu, ktorý uskutočnil Dating.com.

Vitajte v metaverse lásky. Ako to teda bude vyzerať? Značná časť nezadaných chce použiť avatarov na uľahčenie komunikácie a digitálnej intimity pred osobným stretnutím.

Podľa údajov 33 % nezadaných plánuje pokračovať v tomto type „prechodného zoznamovania“. Pred osobným stretnutím s potenciálnym partnerom chcú klásť väčší dôraz na virtuálnu komunikáciu.

Uskutočnil sa výskum o tom, ako sa metaverse stáva čoraz akceptovanejším prostriedkom spájania ľudí. Ukazuje sa, že čoraz viac ľudí je otvorených vytváraniu vzťahov s nezadanými, ktorí žijú ďaleko od nich.

Tento posun smerom ku globálnejšej perspektíve zoznamovania je pravdepodobne čiastočne spôsobený zvyšujúcim sa komfortom. Ľudia nechcú vynakladať príliš veľa úsilia na to, aby spoznali ostatných, a robia to prostredníctvom metaverse a iných online platforiem.

To je skvelá správa pre predajcov VR, platformy metaverse a letecké spoločnosti. Nie je veľmi dobré pre ľudí, ktorí milujú vôňu prírodných feromónov.

Metaverse zoznamovanie a osobný rozvoj

Nezadaní si termíny plánujú aj podľa predsavzatí, ktoré si dávajú tento rok. Ak ich potenciálni partneri nedokážu splniť ich hodnoty, sú vyhodení.

Maria Sullivan, viceprezidentka Dating.com, uviedla:

„V novom roku sa nezadaní zamerajú na budovanie vzťahov, ktoré sú v súlade s ich novoročnými predsavzatiami – hovoríme im „zoznamovacie predsavzatia“. Cieľom je nájsť partnera, ktorý súhlasí s vašimi osobnými cieľmi a podporuje ich. Má to robiť, či už to súvisí s vašou kariérou, kondíciou, záľubami alebo novou zručnosťou, ktorú sa chcete naučiť.“

Meta Metaverse GIF by Facebook

Zúfalé časy

Tieto „hodnoty“ sú pre nezadaných natoľko dôležité, že 57 % respondentov uviedlo, že ukončili vzťah kvôli nezlučiteľnosti v týchto oblastiach. A 60 % uviedlo, že by svojho partnera vyhodili, ak by zasahovali do ich fitness, zdravotných alebo kariérnych cieľov.

Zdá sa, že títo „ašpiratívni“ jedinci sa obzvlášť zameriavajú na to, aby zostali na správnej ceste a urobili pozitívne zmeny vo svojom celkovom životnom štýle. Okrem toho považujú nájdenie partnera, ktorý im pomôže dosiahnuť ich sny, za dôležitý krok v tomto procese.

Inflácia blokuje lásku a randenie v metaverse

Žiaľ, rekordne vysoká inflácia nás všetkých robí chudobnými. A vzhľadom na hroziacu recesiu mnohí nezadaní zisťujú, že ich rozpočty sú vážne napäté.

Táto finančná situácia bráni ľuďom viesť príliš promiskuitný životný štýl. Aby ušetrili peniaze, chcú sa zamerať na randenie iba s jednou osobou naraz, namiesto toho, aby chodili na viaceré rande s viacerými potenciálnymi partnermi.

61 % nezadaných si dnes volí tvrdú monogamiu, aby ušetrili peniaze. Zdá sa, že polygamia je len pre bohatých.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár