MetaMask začne zhromažďovať IP svojich používateľov

MetaMask začne zhromažďovať IP adresy používateľov. Toto je výsledok zmien v zmluve o ochrane osobných údajov zverejnenej spoločnosťou ConsenSys 23. novembra.

od Martin Tkáč

Newsletter news
MetaMask začne zbierať IP

ConsenSys, výrobca peňaženky MetaMask, vysvetľuje, že zhromažďovanie používateľských údajov bude platiť len vtedy, ak používajú predvolenú aplikáciu Remote Procedure Call (RPC) Infura. Na tých, ktorí používajú svoj vlastný uzol Ethereum alebo poskytovateľa RPC tretej strany s MetaMask, sa preto nevzťahujú novo aktualizované zásady ochrany osobných údajov spoločnosti. Namiesto toho sa na nich vzťahujú podmienky iného poskytovateľa RPC.

Podľa spoločnosti ConsenSys môžu byť informácie zhromaždené týmto spôsobom zverejnené pridruženým spoločnostiam počas obchodných transakcií alebo v súlade s požiadavkami KYC a AML uloženými orgánmi činnými v trestnom konaní.

MetaMask začne zhromažďovať IP adresy používateľov. Toto je výsledok zmien v zmluve o ochrane osobných údajov zverejnenej spoločnosťou ConsenSys 23. novembra.

MetaMask je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších peňaženiek na trhu s viac ako 21 miliónmi aktívnych používateľov mesačne.

Reakcia kryptomenovej komunity na zmeny však bola väčšinou negatívna. Napríklad Adam Cochran, partner Cinneamhain Ventures, uviedol:

Nič nie je dôležitejšie ako súkromie spotrebiteľov, najmä pokiaľ ide o vaše finančné informácie – máte právo na anonymitu. MetaMask už dlhú dobu poskytuje skvelú bezplatnú službu, ale ich rozhodnutie zaznamenávať IP adresy a spájať ich s transakciami je neprijateľné.

Hayden Adams, tvorca protokolu Uniswap, zároveň reagoval na otázky týkajúce sa prípadu, pričom zdôraznil, že decentralizovaná burza nesleduje IP adresy a ani to neumožňuje nástrojom tretích strán na platforme.

Spoločnosť ConsenSys sa však pripojila k známym spoločnostiam Web3, ako je Coinbase, ktoré prijali politiku zberu údajov čiastočne kvôli čoraz prísnejším predpisom týkajúcim sa trhu s kryptomenami.

Bezpečnosť používateľov MetaMask

V júli tohto roku Halborn, spoločnosť zaoberajúca sa zabezpečením blockchainu, varovala pred phishingovými e-mailami, ktoré sa zameriavajú na používateľov MetaMask.

Spoločnosť potom analyzovala e-maily, ktoré dostala koncom júla. Rozhodla sa varovať používateľov pred novým podvodom. Halborn si všimol, že na prvý pohľad vyzerá tento typ e-mailu celkom autenticky. To všetko vďaka hlavičke a logu MetaMask a obsahu, ktorý informuje používateľov o súlade KYC a spôsobe overenia peňaženky.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár