MetaMask chce vďaka integrácii s Apple Pay uľahčiť nákup kryptomien

od Simona

MetaMask, pre užívateľov Iphonov pridáva vo svojej mobilnej peňaženke možnosť integrácie s platobnými bránami. Cieľom je uľahčiť nákup kryptomien.

MetaMask uľahčí nakupovanie kryptomien

MetaMask, ktorú vlastní ConsenSys, zverejnila v utorok informácie o aktualizácii pre používateľov iPhone a Apple Pay. Ide o možnosť nakupovať kryptomeny debetnou a kreditnou kartou a cez mobilnú aplikáciu, čím sa eliminuje potreba prenášať Ethereum (ETH) z centralizovanej burzy do aplikácie.

MetaMask využíva dve platobné brány, Wyre a Transak, na spracovanie transakcií debetnými a kreditnými kartami. Používatelia môžu teraz používať svoje karty Visa a Mastercard, ktoré sú integrované s Apple Pay, na nákup ETH a vkladanie mincí do svojich peňaženiek, maximálne 400 USD za deň.

To je možné vďaka Wyre API. Poplatky za plyn za takéto transakcie sú nižšie a podľa tweetov MetaMask môžu byť niektoré transakcie dokonca bez plynu, ak sa uskutočnia na súkromnom blockchaine alebo ak projekt platí za plyn v mene používateľa. MetaMask tiež prezradil, že neprofituje z poplatkov za plyn.

Cez Transak ste už nejaký čas mohli nakupovať stablecoiny USDT, USDC a DAI na hlavnej sieti Ethereum v MetaMask. Najnovšia aktualizácia umožňuje používateľom vykonávať bankové prevody a používať kreditné, debetné karty na nákup kryptomien pomocou viac ako 60 svetových mien. Používatelia z USA si teraz môžu zakúpiť aj natívne žetóny Fantom a Avalanche.

Presné spôsoby platby a poplatky sa líšia podľa lokality.

James Beck, riaditeľ pre komunikáciu a obsah v ConsenSys, pre Cointelegraph povedal, že cieľom aktualizácie je zvýšiť dostupnosť.

„Chceli sme rozšíriť spôsob, akým môžu používatelia prevádzať kryptomeny v samotnej aplikácii,“ povedal.

Prezradil tiež, že čoskoro prídu ďalšie integrácie tohto typu, aby sa uľahčilo nakupovanie kryptomien.

Tmavý režim Apple

MetaMask navyše zaviedla funkciu Apple Dark Mode. Tmavý režim sa v aplikácii automaticky zapne, ak má operačný systém iPhone používateľa zapnutý tmavý režim.

Nedávno spoločnosť MetaMask kúpila aj dodávateľa softvéru z trhu Ethereum, MyCrypto, so zámerom skombinovať túto peňaženku s peňaženkou MetaMask, aby sa zlepšila bezpečnosť oboch produktov.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár