Meta začína mať problémy. Akcionári neveria v úspech metaverse?

Meta, alebo bývalý Facebook, videl perfektnú investíciu do metaverse. Ukazuje sa však, že zatiaľ firme začína dochádzať dych. Všetko kvôli investíciám do nových technológií.

od Simona

Newsletter news

Meta pracuje na metaverse a má s tým problémy

Mark Zuckerberg sa pravdepodobne rozhodol, že metaverse bude novou érou sociálnych médií. Úsilie svojho tímu sústredil na prácu metasveta. Ukazuje sa však, že akcionárom sa tento smer nepáči.

Pozrime sa na samotné čísla. Za posledných 7 rokov Meta vytvorila veľa zisku. V reakcii na to jej akcie z približne 100 dolárov vzrástli na 380 dolárov.

Ibaže teraz sa všetko začína rúcať, a to takmer doslova. Len za jeden deň klesla cena akcií spoločnosti Meta až o 25 percent zo 137 dolárov na 97 dolárov. Cenné papiere spoločnosti nie sú od roku 2016 také lacné!

Kde sa vzali takéto poklesy? Investori zrejme neveria v úspech metaverse. A niet sa čomu čudovať, pretože kontroverziu vyvoláva samotná grafika, ktorej ukážku môžete vidieť nižšie:

zuckerberg selfie

Spoločnosť minula miliardy dolárov na budovanie tohto virtuálneho sveta a používa ho iba viac ako 200 000 ľudí. Hovorí sa, že aj keď používatelia vstúpia do metaverse, už sa doň nevrátia. Tento im neponúka atrakcie, aké by možno očakávali.

Toto AR je budúcnosť!

Je možné, že Zuckerberg a jeho ľudia ignorovali akúkoľvek inú prelomovú technológiu, do ktorej mohli investovať. Ide o rozšírenú realitu (AR).

Tim Cook, ktorý vedie Apple, verí, že ľudia nerozumejú metaverse.

„Vždy si myslím, že je dôležité, aby ľudia chápali, čo je niečo. A naozaj si nie som istý, či priemerný človek dokáže vysvetliť, čo je metaverse,“ povedal nedávno v rozhovore pre Dutch Bright.

Je však zástancom vývoja riešení AR.

„Myslím si, že AR je pokročilá technológia, ktorá ovplyvní všetko,“ povedal prezident spoločnosti Apple.

„Predstavte si, že by ste zrazu mohli učiť s AR a predvádzať veci ako je toto. Alebo v medicíne a tak ďalej,“ dodal.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár