Meta vytvára fyzický obchod pre metaverse v Kalifornii

od Simona

Vlastník Facebooku Meta Platforms sa snaží premeniť na lídra metaverse a chystá sa spustiť svoj prvý fyzický obchod. Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti, prezradil, že Meta Store bude otvorený 9. mája v kampuse Burlingame v Kalifornii. V zariadení s rozlohou 1 550 štvorcových stôp si zákazníci budú môcť prezerať a kupovať VR headsety a ďalšie pomôcky.

Fyzické úložisko pre metaverse

Podľa príspevku Zuckerberga na Facebooku bude obchod obsahovať ukážky headsetu Quest 2 VR, headsetu pre virtuálnu realitu vyvinutého spoločnosťou Reality Labs, zariadenia na videohovory Portal a inteligentných okuliarov, ktoré spoločnosť vyrába spolu s Ray-Ban. Zákazníci si ich budú môcť aj vyskúšať a následne zakúpiť v obchode alebo online na webových stránkach Meta alebo Ray-Ban.

Miliardár povedal:

„Prvý obchod Meta sa otvára v Burlingame v Kalifornii 9. mája! Môžete zažiť Quest 2 a ukázať to, čím prechádzate, na veľkej stene pre svojich priateľov. Je to skvelý spôsob, ako vidieť, ako naše produkty dnes spájajú ľudí, a tiež vedieť, čo prinesie budúcnosť, keď vybudujeme metaverse.“

Meta skúša nové iniciatívy, aby čelila vetru vyvíjajúcej sa digitálnej krajiny. Minulý rok spoločnosť stratila vo svojom segmente Reality Lab 10 miliárd dolárov. Aj napriek tomu sa Zuckerberg nevzdáva a očakáva, že jeho ambiciózny dizajn bude trvať minimálne desaťročie alebo viac, kým bude plne funkčný.

Martin Gilliard, vedúci obchodu Meta Store, sa k najnovšiemu kroku vyjadril takto:

„Meta Store pomôže ľuďom pochopiť, ako sa naše produkty môžu stať bránou do metaversa budúcnosti. V našom obchode metaverse nepredávame. Dúfame však, že ľudia prídu a odídu s tým, že budú vedieť trochu viac o tom, ako im naše produkty pomôžu spojiť sa s nimi.“

metaverse

Ambiciózne a drahé

Meta plánuje pomôcť vývojárom tým, že im umožní predávať virtuálne predmety v metaverse. Spoločnosť predtým testovala nové vývojárske nástroje na platforme virtuálnej reality Horizon Worlds. Hŕstka z nich by mohla predávať virtuálne aktíva vo svetoch, ktoré vybudujú.

Napriek tomu vás vysoké provízie vo výške až 47,5 % z predaja digitálnych aktív spolu s dodatočným 17,5 % poplatkom účtovaným spoločnosťou Horizon môžu odradiť od používania projektu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár