Meta umožní prezentáciu NFT na facebookových profiloch

od Martin Tkáč

Meta začala niektorým vývojárom v USA umožňovať zverejňovanie nezameniteľných tokenov (NFT) na ich profiloch na Facebooku.

NEWSLETTER okrypte.sk
Facebook bude mať teraz na profiloch vybraných používateľov záložku „digital Collectors“, kde môžu prezentovať svoje NFT. Meta produktový manažér Navdeep Singh zdieľal príspevok na Twitteri o tom, ako by NFT vyzeral na Facebooku.

Používatelia budú tiež môcť premeniť svoje NFT na príspevky na Facebooku, na ktoré možno reagovať – páči sa mi alebo komentovať. Okrem toho si títo používatelia teraz budú môcť prepojiť svoje kryptomenové peňaženky aj so svojimi profilmi na Facebooku. Nie je jasné, či a kedy budú funkcie NFT Facebooku dostupné pre všetkých používateľov.

Sociálna sieť spočiatku umožní podporu NFT na blockchainoch Ethereum a Polygon. Neskôr plánuje pridať podporu pre Solana aj Flow.

Meta ponúka domov pre Web3

Podľa technologického a mediálneho konzultanta Martina Bryanta s oznámením Meta „jasne chce ponúknuť domov ľuďom z Web3.“ Dodal, že je to obzvlášť dobrá správa vzhľadom na to, že spoločnosť nedávno začala testovať zmeny v skupinách na Facebooku, vďaka čomu to vyzerá „viac ako Discord“.

Predtým Meta integrovala NFT s inou platformou sociálnych médií, keď začlenila podporu NFT od Solana, Ethereum Flow a Polygon. Gigant sociálnych médií začal v máji zavádzať NFT na Instagrame pre niektorých tvorcov „vo viacerých krajinách“.

NFT je možné zdieľať a publikovať v aplikácii, pričom sa automaticky označí tvorca aj zberateľ NFT, za čo Instagram vysvetlil, že si neúčtuje žiadne poplatky. Zberatelia môžu tiež zdieľať svoje NFT ako nálepky s rozšírenou realitou.

Podľa šéfa Instagramu Adama Mosseriho rozvíjajúca sa ekonomika tvorcov skutočne ovplyvnila zavedenie týchto funkcií NFT. „Teraz si myslíme, že jednou z naozaj zaujímavých príležitostí pre podskupinu vývojárov je NFT – myšlienka mať jedinečný digitálny predmet,“ povedal Mosseri minulý mesiac.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár