Meta účinne ruší zákaz reklamy na kryptomeny

od Martin Tkáč

Meta (predtým Facebook) oznámila novú politiku týkajúcu sa reklamy na kryptomeny na svojej platforme, čím v skutočnosti ukončila zákaz, ktorý kedysi zaviedla pre takéto reklamy. Ako dôvody zmeny uvádza vyspelosť trhu a regulačné opatrenia.

NEWSLETTER OKRYPTE.SK

Meta nakoniec ukončila zákaz reklamy na kryptomeny s rozšírením regulačných licencií, ktoré akceptuje. Počet licencií, ktoré teraz prijíma, je 27 oproti trom. Zákaz bol zavedený, keď bola spoločnosť ešte známa ako Facebook.

V príspevku s názvom „Expanding Eligibility to Run Ads About Cryptocurrency“ spoločnosť hovorí o tom, ako ju zvýšená vyspelosť trhu a regulačné opatrenia presvedčili, aby zmenila názor. Pred zavedením novej politiky by spoločnosti museli predložiť žiadosť s informáciami, ako sú získané licencie a verejné informácie o aktivitách.

Komunita kryptomien má určite svoju zášť voči spoločnosti Meta, a to pre jej konanie ako spoločnosti sociálnych médií, ako aj pre jej nájazdy na kryptomeny. Niektorých však zrušenie zákazu poteší, keďže by malo zvýšiť vystavenie verejnosti trhu.

Zvýšená expozícia je tak trochu dvojsečná zbraň. Marketingové kampane budú môcť využiť veľkú používateľskú základňu platformy, no vynára sa otázka, či nepoctiví jednotlivci alebo skupiny nevyužijú neznalosť priestoru kryptomien zo strany verejnosti.

Niekoľko podvodov využilo platformu na prilákanie týchto neinformovaných ľudí.

Odvtedy však trh prešiel dlhú cestu a zvýšená kontrola zo strany technologických gigantov a regulátorov by mala toto riziko znížiť. Samotný Facebook sa pripravuje na projekt metaverse, ktorý prirodzene priťahoval titulky zvnútra aj mimo priestoru kryptomien.

Majk Spirit NFT

Ako je na tom mena Meta Diem?

Zdá sa, že Diem, stablecoinový projekt, na ktorom Meta pracuje už viac ako rok, mierne stagnuje. Objavili sa správy, že spoločnosť uvedie aktíva na trh do konca roka. Najnovšie správy však toľko optimizmu nesvedčia.

Šéf projektu kryptomien Meta David Marcus oznámil, že do konca roka spoločnosť opustí. Demokratickí senátori v Spojených štátoch tiež požiadali Meta, aby prestala pilotovať peňaženku Novi.

Zatiaľ čo sa zdá, že Diem odchádza do minulosti, Meta sa pripravuje na prevzatie metaverse. Oznámenie spoločnosti o jej aktivitách vyvolalo na trhu šialenstvo súvisiace s projektmi ako Decentraland a The Sandbox.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár