Meta testuje NFT na Instagrame v ďalších 100 krajinách

od Martin Tkáč

Spoločnosť Meta Corporation rozšírila svoj pilotný projekt Instagram NFT do ďalších 100 krajín.

NEWSLETTER okrypte.sk
Meta testuje NFT

O tom, že Meta (bývalý Facebook) chce na svojich platformách implementovať NFT, vieme už dlhšie. Začiatkom júla sme informovali, že gigant z trhu sociálnych médií spúšťa NFT testy, ktoré majú prebehnúť na Facebooku. K spolupráci boli prizvaní umelci zo Spojených štátov amerických.

Ešte pred Facebookom začala spoločnosť testovať svoj NFT systém na Instagrame, ktorý sa javí ako ideálne prostredie pre takýto projekt.

V novom oznámení spoločnosti si môžeme prečítať:

Dnes začíname medzinárodnú expanziu do 100 krajín v Afrike, Ázii a Tichomorí, na Strednom východe a v Amerike. Okrem toho teraz podporujeme Coinbase Wallet a Dapper Wallet a ponúkame možnosť hostiť digitálne zberateľské predmety vydané na blockchaine Flow.

Ako môžete vidieť, Mark Zuckerberg – napriek svojim prvým neúspechom s Diy – sa čoraz viac otvára blockchainu a ďalším novým technológiám.

Meta začala pilotný projekt integrácie NFT s Instagramom v máji 2022. Potom si vybraní používatelia mohli nastaviť nevymeniteľné tokeny ako svoj profilový obrázok.

V rámci toho všetkého spoločnosť Meta prevádzkuje aktíva na blockchainoch Ethereum, Polygon a Flow. Na integráciu sú potrebné Rainbow peňaženky, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet alebo Dapper Wallet.

Zrazený s Diem

Predtým sme spomenuli Diem. Toto meno bude zrejme vždy spájané s veľkou katastrofou Facebooku.

Mark Zuckerberg mal ambíciu vytvoriť svoju digitálnu menu. Žiaľ, projekt – pôvodne nazvaný Libra – nezískal pozitívny ohlas u politikov a úradníkov po celom svete. V dôsledku toho nebolo možné dokončiť.

Ako vidíte, spoločnosť to neodradilo od ďalších experimentov. V súčasnosti je pre spoločnosť kľúčový vstup na trh metaverse (preto zmena názvu na Meta).

Poslednú myšlienku však kritizoval Vitalik Buterin. Tvorca Etherea verí, že metaverse bude rásť, ale neverí, že súčasné pokusy korporácií ako Facebook o jeho vytvorenie budú mať želaný efekt.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár