Meta posilňuje svoje odhodlanie ponúkať NFT používateľom aj napriek zime s kryptomenami

od Martin Tkáč

Meta využíva zimu kryptomien na zlepšenie svojej nekonvertibilnej ponuky (NFT) pre svojich používateľov, keďže sa snaží obmedziť konkurenciu z iných platforiem.

NEWSLETTER okrypte.sk
Stephane Kasriel, šéf fintech v Meta, v rozhovore pre Financial Times prezradil, že spoločnosť sa bude držať svojho plánu pre NFT. Kasriel poznamenal, že plány neboli „v žiadnom prípade“ zmenené napriek neuspokojivým ukazovateľom v tomto odvetví.

Meta má podľa neho víziu, že prierez jej používateľov môže zbierať digitálne predmety a zároveň poskytovať tvorcom možnosť zarábať peniaze.

Vízia je umožniť používateľom zbierať digitálne predmety a zároveň dať tvorcom príležitosť zarobiť peniaze.

Osloví milióny tvorcov, ktorí majú potenciál vytvárať virtuálny a digitálny tovar a predávať ho prostredníctvom našich platforiem.

Meta neohrozená poklesom cien

Populárnym postojom väčšiny analytikov bolo, že Meta vylepší svoj prístup k NFT tvárou v tvár kryptomenovej zime. Ceny aktív klesli o viac ako 60 % zo svojho historického maxima a investori zostávajú neistí, keďže trh klesá.

NFT dopadli ešte horšie, keďže objemy obchodov od januára klesli o viac ako 70 %.

Napriek tejto situácii Kariel vyhlásil, že Meta bude zocelená. A medvedí trh je tu len preto, že toto odvetvie vykonalo „hype cyklus“, po ktorom nasledovalo utlmenie nadšenia investorov.

Veľká snaha

Meta, materská spoločnosť Facebooku, dohliada na plnú integráciu NFT na svojich platformách, aby prilákala tvorcov od konkurentov, ako sú TikTok a YouTube. Instagram už dosiahol svoje pokročilé testovanie NFT po tom, čo sa do interakcie s touto funkciou zapojili vybraní tvorcovia.

Funkcie umožňujú tvorcom uverejňovať svoje NFT na platforme. Kombinujú svoje digitálne peňaženky tretích strán a odlišujú sa od ostatných príspevkov vďaka použitiu odznaku NFT. Tento poskytuje informácie o zberateľovi, ako je vlastník a blockchain, na ktorom bola vytvorená.

Meta prezradila, že už začala testovať NFT na báze Polygon a Ethereum so skupinou vývojárov na Facebooku. Navdeep Singh, produktový manažér spoločnosti, naznačil, že táto funkcia umožní používateľom zobrazovať NFT na svojich stránkach s krížovým zverejňovaním na Instagrame.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár