Meta plánuje prepúšťanie. Ovplyvní to odborníkov na metaverse?

Na konci septembra Meta zamestnávala viac ako 87 000 zamestnancov, z ktorých mnohí pracujú v oddelení metaverse. Teraz spoločnosť údajne plánuje „rozsiahle prepúšťanie“.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Meta plánuje prepúšťanie

Meta, gigant na trhu sociálnych médií a špičkových technológií, sa tento týždeň údajne pripravuje na „rozsiahle prepúšťanie“. Všetko kvôli rastúcim nákladom a nedávnemu poklesu cien akcií.

Podľa denníka Wall Street Journal (WSJ) môže byť plánované prepúšťanie dotknutých mnohých pracovníkov, pričom sa odvoláva na ľudí oboznámených s prípadom. Momentálne nie je známe, či divízia Reality Labs, ktorá v treťom štvrťroku zaznamenala stratu až 3,7 miliardy dolárov, zaznamená zníženie počtu zamestnancov.

Minulý týždeň generálny riaditeľ spoločnosti Meta Mark Zuckerberg uviedol, že spoločnosť zameria svoje investície na „malý počet oblastí s vysokou prioritou“, vrátane platformy Discovery Engine, reklamy a obchodnej komunikácie.

To znamená, že niektoré tímy sa budú výrazne rozvíjať, ale väčšina ostatných zostane rovnaká alebo sa budúci rok zmenší

– oznámil.

Dodal, že verí, že spoločnosť je „na správnej ceste“, pokiaľ ide o investície, a mala by „v týchto oblastiach naďalej intenzívne pracovať“.

Mark Zuckerberg Facebook GIF by GIPHY News

Straty Meta

Článok WSJ prichádza len týždeň po tom, čo Meta zverejnila výsledky za tretí štvrťrok, ktoré zaostali za očakávanými tržbami a ukázali veľkosť nárastu prevádzkových nákladov. Len za jeden deň klesli ceny akcií spoločnosti Meta až o 25 percent zo 137 dolárov na 97 dolárov. Ich aktuálna cena je 90,79 USD.

Mnohé nasvedčuje tomu, že spoločnosť stále zamestnáva ľudí pre svoje oddelenie metaverse, čo naznačuje, že tejto konkrétnej časti spoločnosti sa redukcie nedotknú.

To druhé je prekvapujúce, pretože Meta už minula miliardy dolárov na budovanie svojho virtuálneho sveta a používa ho iba viac ako 200 000 ľudí. Hovorí sa, že aj keď používatelia vstúpia do metaverza, už sa doň nevrátia.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár