Messi dostane časť platu v žetónoch PSG

od Martin Tkáč

Lionel Messi môže s PSG zhodnotiť svoj plat v žetónoch PSG.

Messi vstupuje do PSG

Podpis Messiho bol pre PSG mimoriadne ľahký. Zvlášť potom, čo sa s ním Barcelona dlhé mesiace pokúšala podpísať novú zmluvu, ktorá sa skončila neúspechom.

Messi zarobí 35 miliónov eur za sezónu, čiže 481 000 eur za týždeň a 0,80 eura za sekundu. Jeho zárobky sa však vďaka kryptomene zvýšia. Klub potvrdil, že šesťnásobný víťaz Ballon d’Or dostal tokeny fanúšikov PSG. Poháňa ich kryptomena $ Chilizil, pôvodný token platformy socios.com.

Tokeny majú svoju vlastnú hodnotu, ktorá kolíše ako každá iná kryptomena a očakáva sa, že s podpisom zmluvy s Messmi sa táto hodnota zvýši. Fanúšikovia, ktorí si kúpia žetóny, budú môcť ovplyvniť klub. Získajú právo hlasovať za rozhodnutia klubu.

Pre klub je to však predovšetkým forma príjmu. Fanúšikovia však môžu mať aj zisk. Tí, ktorí majú tokeny PSG, môžu zarobiť predajom svojich mincí za vyššiu cenu.

Messiho plat v PSG

Marc Armstrong, riaditeľ partnerstva pre francúzsky tím, potvrdil, že v rámci zmluvy nový hráč dostal časť platu vo forme žetónov:

„Sme plne oddaní Socios.com a tokeny PSG sa ukázali byť pre klub obrovským úspechom.“ Dokázali sme osloviť nové globálne publikum a vytvoriť tak významný digitálny zdroj príjmov.

Veľa sa hovorilo o financiách klubu a o tom, či si môžu dovoliť podpísať 11-násobného majstra La Ligy. Zvlášť ak vezmeme do úvahy, že jeho peňaženka silne oťahuje zárobky Neymara a Kyliana Mbappeho.

Šéf PSG Nasser Al-Khelaifi odmieta tvrdenia, že by urobili niečo proti finančnej fair play. Na tlačovej konferencii, ktorá predstavila Messiho začiatkom tohto týždňa, povedal:

Pokiaľ ide o finančný aspekt, dovoľte mi objasniť – poznáme pravidlá FFP a vždy ich budeme dodržiavať. Predtým, ako niečo urobíme, skontaktujeme sa s ľuďmi z komerčného, ​​finančného a právneho priemyslu. Máme správne možnosti. Ak podpíšeme Lea, je to preto, že môžeme, inak by sme to neurobili. To, čo Leo prináša klubu, je obrovské. Dúfam, že Leo nepožiada o zvýšenie platu, ale to, čo máme, je fantastické.

Ak chce Messi v blízkej budúcnosti zvýšiť plat, možno by mu klub dal viac žetónov.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár