Meitu stratila 43 miliónov dolárov v investíciách do kryptomien

Technologický gigant Meitu je verejná spoločnosť, ktorá bola jednou z prvých, ktorá minulý rok kúpila bitcoiny a ethereum. Spoločnosť sa rozhodla investovať do kryptomien počas vrcholu býčieho trhu. Žiaľ, teraz sa zaradila do skupiny investorov, ktorí si medvedím trhom veľmi vytrpeli.

od Simona

Newsletter news

Meitu utrpí značné straty pri investíciách do BTC a ETH

Technologický gigant Meitu so sídlom v Hongkongu sa vlani v apríli dostal na titulky. Dôvodom bola skutočnosť, že spoločnosť vykázala 100 miliónov dolárov, ktoré investovala do digitálnych aktív. S nástupom medvedieho trhu a jeho dominanciou však ich investícia stratila takmer polovicu hodnoty.

Ako si môžete prečítať v správe zverejnenej miestnymi médiami, Meitu vykázala stratu viac ako 300 miliónov juanov alebo zhruba 43,4 milióna dolárov, ktoré boli uložené v bitcoine a ethereu. Strata zo zníženia hodnoty je zníženie hodnoty majetku, keď klesne pod účtovnú hodnotu investície. Finančné výkazníctvo ukazuje, že strata zo zníženia hodnoty sa v porovnaní s posledným štvrťrokom zdvojnásobila. Hongkonská spoločnosť vtedy predpovedala, že ich investícia môže v blízkej budúcnosti priniesť straty. Technologický gigant následne oznámil, že jej aktíva v kryptomenách by mohli ovplyvniť čistú stratu spoločnosti do konca prvého polroka.

V júli Meitu urobilo burzové vyhlásenie, v ktorom spoločnosť oznámila, že má 940 bitcoinov (BTC) a 31 tisíc ethereov (ETH). Kryptomeny boli nakúpené za 49,5 milióna USD a 50,5 milióna USD. Čistá investícia spoločnosti do digitálnych aktív bola približne 100 miliónov dolárov. Potom však spoločnosť do konca druhého štvrťroka 2022 stratila takmer polovicu zhodnotenia investície. Bolo to zrejme spôsobené súčasným poklesom trhu.

dolár

Nielen Meitu trpí medvedím trhom

Technologický gigant nie je jedinou spoločnosťou, ktorá v súčasnosti výrazne stráca na svojich investíciách do kryptomien. Microstrategy, najväčšia korporácia investujúca do bitcoinov, vykázala stratu hodnoty svojich digitálnych aktív vo výške viac ako 900 miliónov dolárov do druhého štvrťroka 2022.

Minulý rok, počas vrcholu býčieho trhu, spoločnosť vedená Michaelom Saylorom spopularizovala používanie BTC ako pokladničnej rezervy na nahradenie časti amerického dolára. Tento krok si získal značnú publicitu a obľubu v korporátnom prostredí. Bolo to obdobie, kedy prvá kryptomena dosahovala každý mesiac nové ATH. Spoločnosti ako Tesla, SpaceX a niekoľko verejných spoločností sa pridali k skupine spoločností investujúcich do bitcoinu. S nástupom medvedieho trhu však cena bitcoinu klesla o viac ako 70 % zo svojho vrcholu a teraz je na tretine svojho ATH. V druhom štvrťroku tohto roku Tesla predala 75 % svojich bitcoinov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár