Megadeth vydáva kolekciu NFT

Megadeth, priekopníci thrash metalu, pokračujú vo svojom dobrodružstve s Web3. Pripravili „Rattleheads“, kolekciu digitálneho umenia, ktorej hlavnou témou je maskot skupiny, Vic Rattlehead.

od Simona

Newsletter news

Megadeth a NFT

Kolekcia, ktorú produkuje Five To One Collective v spolupráci s Upper Echelon Studios, je inšpirovaná dlhoročným fanklubom kapely Cyber ​​​​Army a maskotom Viciom Rattleheadom, strašidelnou postavou, ktorá sa objavuje na väčšine obalov albumov kapely. Projekt má byť rozšírený o ďalšie nástroje, ktoré budú odhalené v blízkej budúcnosti.

Líder Megadeth Dave Mustaine vo svojom vyhlásení zdôraznil, že jeho skupina bola vždy priekopníkom – a to nielen z hľadiska umenia.

„Náš prvý album nastavil štandard pre thrash metal. Boli sme prvým tímom, ktorý mal webovú stránku. Kybernetický armádny klub bol založený v roku 1994. Náš album „Dystopia“ z roku 2016 obsahoval popisy virtuálnej reality. A teraz, s pokrokom technológie Web3 a jej schopnosti spojiť nás priamo s našimi fanúšikmi – tento moment je pre Megadeth ako stvorený. Toto je konečné puto s našou komunitou,“ napísal.

Tímová legenda

Megadeth založil Mustaine na začiatku 80. rokov, predtým bol gitaristom skupiny Metallica. Prvé albumy jeho kapely sú umiestnené vedľa „Master of Puppets“ od Metallicy či „Reign in Blood“ Slayer a tvoria kánon žánru, ktorým je thrash metal (hudobne ide o syntézu heavy metalu a punk rocku).

Podľa Billboard sa z posledného albumu Megadeth, The Sick, The Dying… And The Dead!, predalo v Spojených štátoch za prvý týždeň po premiére 48 000 kópií. Dostal sa na 3. miesto v rebríčku Billboard 200. Toto je ôsmy album kapely, ktorý sa dostal do prvej desiatky tohto zoznamu.

Predchádzajúce albumy skupiny, ktoré sa dostali do rebríčka Billboard 200, boli „Countdown to Extinction“ (č. 2, 1992), „Youthanasia“ (č. 4, 1994), „Cryptic Writings“ (č. 10, 1997) , „United Abominations“ (č. 8, 2007), „Endgame“ (č. 9, 2009), „Super Collider“ (č. 6, 2013) a „Dystopia“ (č. 3, 2016).

Stojí za pripomenutie, že prvý prístup kapely na trh NFT sa uskutočnil v roku 2021. Potom sa na trhu objavil projekt NFT „Vic Rattlehead: Genesis“, ktorý obsahoval logo kapely a jej ikonického maskota rotujúceho v opačných smeroch počas šiestich sekúnd.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár