Maximalizmus bitcoinu brzdí celý trh s kryptomenami, hovorí CEO Ripple

0 komentárov

Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, je presvedčený, že maximalizmus v súvislosti s bitcoinami a inými digitálnymi aktívami nie je zdravý pre odvetvie kryptomien ako celok. Napriek tomu priznáva, že vlastní BTC aj samotné ETH.

„Kmeňový prístup“ okolo bitcoinu je pre toto odvetvie zlý

Ako priekopník v odvetví a najväčšie digitálne aktívum podľa trhovej kapitalizácie si BTC v priebehu rokov získalo nespočetné množstvo nasledovníkov. Korporácie a dokonca aj jedna krajina (Salvador) ju prijali ako oficiálnu platobnú metódu.

Postavenie bitcoinu na piedestál a vytvorenie „kmeňovitosti“ okolo neho by však mohlo zastaviť rast celého trhu s kryptomenami v hodnote 2 bilióny dolárov. To povedal generálny riaditeľ Ripple, Brad Garlinghouse v jednom z nedávnych rozhovorov.

„Podľa mňa takáto polarita nie je zdravá.“

Príklady ľudí, ktorí veria výlučne vo výhody bitcoinu a neuznávajú žiadne iné kryptomeny, zahŕňajú CEO MicroStrategy Michaela Saylora a bývalý CEO Twitteru Jacka Dorseyho. Niekedy sa ich postoj k BTC takmer trie s náboženstvom.

Saylor minulý mesiac uviedol:

Peniaze sú niečo, s čím sa dá žiť. Bitcoin je niečo, pre čo musíte žiť.

Garlinghouse verí, že takýto maximalizmus je prehnaný a že investori by sa mali diverzifikovať a dôverovať viac aktívam.

Na druhej strane priznal, že sám vlastní bitcoiny a ethereum:

„Mám bitcoin, mám ethereum, vlastním zopár ďalších. Som absolútne presvedčený, že toto odvetvie sa bude naďalej rozvíjať.“

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorý predtým pôsobil ako výkonný riaditeľ spoločnosti Yahoo, porovnal súčasný sektor digitálnych digitálnych aktív s dot-com érou z konca 90. rokov a začiatku 21. storočia.

Garlinghouse je proti dogecoinu

Aj keď šéf Ripple povzbudzuje investorov, aby sa zaujímali o viac digitálnych aktív, nie všetky ich podporuje. Jednou z mincí, o ktorých sa domnieva, že sú škodlivé pre priemysel, je dogecoin.

Pred niekoľkými mesiacmi na tému finančných turbulencií tvrdil, že inflačná povaha meme coinu ju neklasifikuje ako zaistenie proti inflácii:

„V skutočnosti nie som presvedčený, do istej miery kontroverzný, že si myslím, že dogecoin je dobrý pre trh s kryptomenami. Samotný dogecoin má určitú dynamiku inflácie, kvôli ktorej sa zdráham ho chovať.“

Na rozdiel od BTC, dogecoin nemá obmedzenú ponuku. Každý deň sa vyťaží približne 14 miliónov DOGE. Tento token je teda podobný fiat menám, ktoré centrálne banky tlačia v obrovských množstvách.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár