Mastercard už čoskoro ponúkne novú kryptomenovú službu

od Martin Tkáč

Nový podnik Mastercard má potenciál zvýšiť prístup a použiteľnosť digitálnych zdrojov na celom svete.

Mastercard sa otvára kryptomenám

Mastercard sa chystá oznámiť spustenie novej služby, ktorá bude integrovať bankové systémy s kryptomenami. Služba má byť venovaná bankám, ale aj obchodníkom. CNBC hovorí o pláne spoločnosti.

Podľa informácii, banky využívajúce služby Mastercard budú môcť integrovať kryptomeny do mnohých svojich produktov. Môžu to byť kreditné a debetné karty, ktoré v konečnom dôsledku umožňujú platby bitcoinami alebo vernostné programy, ktoré umožňujú previesť „body leteckej spoločnosti alebo hotela“ na BTC. To môže zahŕňať aj peňaženky, ktoré obsahujú bitcoiny.

Sherri Haymond, výkonná viceprezidentka pre digitálne partnerstvá Mastercard, povedala, že by chcela priniesť kryptomenové služby do hlavného finančného prúdu.

Chceme všetkým našim partnerom ponúknuť možnosť jednoduchšie pridávať kryptomenové služby ku všetkému, čo robia. Naši partneri, či už sú to banky, fintech alebo obchodníci, môžu svojim klientom ponúknuť možnosť nakupovať, predávať a skladovať kryptomeny integráciou s platformou Bakkt, “povedala.

Aby sa uľahčila prevádzka služby, spoločnosť Mastercard na tento účel skutočne uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Bakkt, čo je obchodná platforma, ktorá zákazníkom poskytne služby skladovania kryptomien. Bakkt v minulosti spolupracoval s mnohými korporátnymi gigantmi vrátane Google.

Generálny riaditeľ Bakkt Gavin Michael tiež diskutoval o vlastnostiach nového partnerstva. Potvrdil, že aj reštaurácie a obchody budú môcť premeniť svoje vernostné body na bitcoiny. Takéto služby podľa neho pomáhajú znižovať vstupnú bariéru pre ľudí a umožňujú im zarábať kryptomenu bez toho, aby míňali skutočnú hotovosť.

Bitcoin vstupuje do hlavného prúdu

Vzhľadom na rastúci záujem o BTC sa inštitúcie rýchlo obrátili na Mastercard so žiadosťou o pomoc pri poskytovaní kryptomenových služieb. Tým, že ich teraz integrujú do svojich systémov, eliminujú riziko možného odlivu zákazníkov, ktorí môžu byť čoraz otvorenejší digitálnym aktívam.

Konkurenčná dynamika na trhu digitálnych aktív len urýchli prijatie kryptomien. V tomto prípade môže infraštruktúra Mastercard pomôcť priemerným ľuďom prehodnotiť spôsob, akým používajú digitálne meny v každodennom živote. Spoločnosť je pridružená k viac ako 20 000 finančným inštitúciám po celom svete. Používa sa viac ako 2,8 miliardy kariet Mastercard.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár