Mastercard spolupracuje s Polygonom. Cieľ? Revolúcia na hudobnom trhu

Mastercard spolupracuje s Polygonom na spustení akceleračného programu pre hudobníkov, ktorí chcú využívať technológie Web3.

od Simona

Newsletter news

Mastercard spája sily s Polygonom

Mastercard opäť ukazuje, že sa zaujíma o technológiu blockchain. V rámci spolupráce s Polygonom chce hudobníkom pomáhať pri budovaní kariéry cez Web3.

Spoločnosť oznámila program „Mastercard Artist Accelerator“.

„Umelci získajú exkluzívny prístup k špeciálnym udalostiam, hudobným vydaniam a ďalšiemu. Prvý vzdelávací program svojho druhu naučí umelcov, ako budovať (a vlastniť) svoju značku prostredníctvom  Web3, ako je vydávanie NFT, propagácia vo virtuálnych svetoch a vytváranie angažovanej komunity,“ čítame v blogovom príspevku spoločnosti.

Vrcholom vzdelávacieho programu bude prezentácia umelcov, ktorí sa na ňom zúčastnia.

Mastercard tiež spúšťa kolekciu NFT s názvom „Mastercard Music Pass“. Tokeny dostanú tí, ktorí neboli vybraní do programu. Cieľom je poskytnúť hodlerom vzdelávacie materiály a „jedinečné zdroje“. Spoločnosť chce pomôcť začínajúcim hudobníkom dozvedieť sa viac o integrácii Web3 do hudobného sektora.

Generálny riaditeľ Polygon Studios Ryan Watt poznamenal, že „Web3 má potenciál posilniť nový typ umelca, ktorý si môže vybudovať základňu fanúšikov, zarobiť si na živobytie a využívať nové médiá na vyjadrenie sa a spojenie podľa vlastných predstáv.“

Rocking Out Jimmy Fallon GIF by The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Web3 a hudba

Zdá sa, že Polygon má šancu stať sa centrom pre hudobné Web3 projekty. Spolu s Warner Music Group sa spojil so spoločnosťou elektronického obchodu a vývojárom interaktívnej platformy LGN.io na vybudovaní hudobnej platformy Web3 s názvom LGND Music. Očakáva sa, že platforma bude spustená koncom tohto mesiaca a umožní používateľom streamovať hudbu, zbierať a obchodovať s hudobnými NFT.

Mastercard zase aktívne zvyšuje svoju angažovanosť v sektoroch blockchainu a kryptomien. V januári 2022 sa spojila s Coinbase, aby umožnila používanie karty Mastercard na nákupy NFT na burze.

V polovici októbra 2022 sa Mastercard spojila aj so spoločnosťou Paxos, aby umožnila bankám ponúkať zákazníkom obchodovanie s kryptomenami.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár