Mastercard spolupracuje s Coinbase s cieľom zjednodušiť NFT nákupy

Mastercard spolupracuje s Coinbase s cieľom zjednodušiť NFT nákupy

NFT je nepochybne trend, ktorý v roku 2021 dominoval v odvetví kryptomien. Do tohto podsektora sa začalo zapájať mnoho celebrít a veľkých značiek. Ďalším gigantom tradičného sveta, ktorý sa ponorí do nevymeniteľných tokenov, je Mastercard.

od Martin

Spoločnosť sa spojila s Coinbase, aby zjednodušila nákup NFT.

⚡️Game changer! ⚡️
Sme nadšení, že môžeme oznámiť naše nové partnerstvo s @Mastercard. Zostaňte naladení, keď pracujeme na odblokovaní nového spôsobu nákupu NFT pomocou kariet Mastercard.

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Fcoinbase%2Fstatus%2F1483531832968704002&widget=Tweet

Podľa oficiálneho blogového príspevku plánuje Coinbase uľahčiť novým hráčom vstup na prosperujúci trh NFT. Tento krok argumentujú tým, že podľa spoločnosti je nákup digitálnych zberateľských predmetov pre mnohých používateľov stále príliš komplikovaný proces.

Platforma však plánuje uplatniť podobnú stratégiu ako v prípade svojej kryptomenovej burzy. Jeho produkt je zabalený do veľmi intuitívneho rozhrania. A čo viac, spoločnosť nadviazala spoluprácu s gigantom tradičných svetových platieb Mastercard. Vďaka spolupráci Coinbase dúfa, že používateľom poskytne nové spôsoby platby za NFT pomocou karty Mastercard.

Burza napísala vo vyhlásení:

Prostredníctvom našej spolupráce s Mastercard budeme schopní poskytnúť lepšiu zákaznícku skúsenosť na Coinbase NFT. Plánujeme tiež nájsť nové spôsoby, ako priniesť túto príležitosť do širšieho ekosystému vďaka rozsahu a globálnej sieti Mastercard.

Medzitým Coinbase nedávno spustila peer-to-peer NFT trh s názvom Coinbase NFT. Táto platforma umožňuje používateľom tvoriť, kupovať, predávať a vystavovať digitálne zberateľské predmety.

Bitcoin dobieha Mastercard

Správa z 25. novembra s názvom „Kedy môže bitcoinová sieť spracovávať objemy ako Mastercard a Visa?“ poukazuje na to, že primárna sieť kryptomien v roku 2021 spracovala v priemere okolo 489 miliárd dolárov za štvrťrok. To je viac ako 302 miliárd dolárov, ktoré prešli cez sieť Paypal. Len po 12 rokoch existencie bitcoin ako platforma spracuje štvrťročne približne 27 % z toho, čo Mastercard (1,8 bilióna dolárov) spracováva a 15 % z 3,2 bilióna dolárov od spoločnosti Visa.

Podľa správy by tri faktory mohli spôsobiť, že bitcoinová sieť sa rozrastie na dvoch gigantov na trhu s kreditnými kartami, pokiaľ ide o celkový objem spracovania. Ide o celkový počet transakcií, priemerné množstvo bitcoinov odoslaných na transakciu a zvýšenie ceny pôvodnej kryptomeny.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár