Mastercard spája sily so spoločnosťou Paxos, aby pomohla tradičným bankám prijať kryptomeny

Mastercard, gigant z platobného priemyslu, pridá ďalšiu tehlu k adopcii kryptomien. To všetko vďaka podpore poskytnutej finančným inštitúciám v oblasti obchodovania s kryptomenami. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Paxos platobná spoločnosť zabezpečí, aby banky dodržiavali nariadenia a bezpečnostné otázky pri ponúkaní kryptomenových služieb tradičnými bankami.

od Simona

Newsletter news

Mastercard vidí potenciál kryptomien

Mastercard jasne uznáva potrebu digitálnych aktív, pričom má na pamäti, že mnoho zákazníkov uprednostňuje tradičné bankovníctvo. Preto bude spoločnosť podporovať finančné inštitúcie ochotné ponúkať obchodovanie s kryptomenami. Mastercard bude fungovať ako „most“ k platforme kryptomien Paxos, uviedla spoločnosť v pondelok prostredníctvom CNBC.

Mastercard vám tiež poskytne všetky riešenia, ktoré potrebujete na prevádzkovanie svojho podnikania v súlade s nariadeniami a bezpečnostnými štandardami. Ohlásený produkt spoločnosti bude podrobený pilotným testom v prvom štvrťroku 2023.

„Napriek prepadu a kryptomenovej zime dopyt po digitálnych aktívach pokračuje a navyše vykazuje stúpajúcu tendenciu,“ povedal riaditeľ pre digitálne záležitosti Mastercard s odvolaním sa na nedávne prieskumy.

Zo správy sa však dozvedáme, že veľká časť potenciálnych používateľov by svoje dobrodružstvo najradšej začala s kryptomenami od tradičných bánk. To bol faktor, ktorý podnietil záujem Mastercard vstúpiť do bankového sektora v spojení s digitálnymi mincami. Spoločnosť zabezpečí správne fungovanie služieb na základe predpisov týkajúcich sa kryptomien, sprostredkuje overovanie transakcií a zabezpečí všetky opatrenia proti praniu špinavých peňazí. Okrem toho bude zodpovedná za spracovanie postupu Poznaj svojho zákazníka.

„Existuje veľa spotrebiteľov, ktorí sa skutočne zaujímajú o kryptomeny, ale cítili by sa oveľa sebavedomejšie, keby tieto služby ponúkali ich finančné inštitúcie,“ pre CNBC to povedal Jorn Lambert, riaditeľ digitálnych aktív spoločnosti Mastercard.

Mastercard

Mastercard a blockchainový trh

Mastercard, podobne ako jej hlavný konkurent – Visa, sa v posledných mesiacoch výrazne presadil na trhu blockchainu.

Začiatkom októbra spoločnosť Mastercard oznámila plán svojho debutu v oblasti bezpečnosti na trhu digitálnych aktív. Pôjde o program určený pre banky a vydavateľov platobných kariet na predchádzanie kybernetickým podvodom s názvom Crypto Secure. Projekt podporuje nedávno založený blockchainový bezpečnostný start-up – CipherTrace.

Visa medzitým oznámila dôležité partnerstvo s burzou FTX. V rámci tejto spolupráce platobný gigant predstaví kryptomenové karty vo viac ako 40 nových krajinách v Latinskej Amerike, Európe a Ázii. Produkt bude spočiatku debutovať v Spojených štátoch.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár