Mäsová výroba Oscar Mayer zavádza aukciu „Hot DOGE“

od Martin Tkáč

Americká produkčná spoločnosť pre mäso a údeniny Oscar Mayer využil platformu elektronického obchodu eBay na aukciu jedného balíka „Hot Doge Wieners“ v hodnote 10 000 dogecoinov.

Oscar Mayer zverejnil oficiálny Twitter, v ktorom uvádza, že vyrábajú limitovanú edíciu Hot Doge Wieners vrátane desiatich párkov a známej ikony Shiba Inu s dogecoinom vytlačeným na obale a „hotovostným ekvivalentom“ 10 000 dogecoinov .

Americký potravinový gigant Kraft Heinz potvrdil, že výťažok z aukcie bude venovaný potravinovej banke a organizácii na pomoc hladu Feeding America.
Ukončenie aukcie bolo pôvodne naplánované na sobotu 7. augusta o 19.00, ale ešte pred vydaním sa náhle skončila.

Podľa komunity dogecoinov spoločnosti Reddit dosiahla ponuková cena v prvých hodinách 3 450 dolárov.
Podľa spoločnosti Coinmarketcap sa dogecoin, ôsma najväčšia kryptomena s trhovou kapitalizáciou 25 827 736 058 dolárov, počas tlačového obdobia obchodoval za 0,1976 dolára. Podľa dnešnej ceny má 10 000 dogecoinov približne hodnotu 1 976 dolárov.

Nielen Oscar Mayer, gigant v potravinárskom priemysle, používa na vykonávanie marketingových aktivít DOGE, populárnu globálnu mincu meme. Fastfoodový gigant Burger King sa v poslednej dobe taktiež pridáva na zoznam známych značiek v trende propagácie dogecoinov.
Kryptomeny prijíma viac podnikov v potravinárskom a nápojovom priemysle.

zdroj: blockchain.news, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár