Marvel vysiela NFT kapitána Ameriky

od Martin Tkáč

Po úspechu NFT Spider-Man sa spoločnosť Marvel Entertainment rozhodla rozšíriť svoj svet nevymeniteľných tokenov. Priaznivci komiksov si teraz budú môcť vychutnať novú súpravu NFT zameranú na svojich obľúbených superhrdinov. V novej digitálnej zbierke sa predstavia niektorí z najznámejších hrdinov sveta vrátane Captain America, Bucky Barnes a Red Skull.

Captain America vo verzii NFT

Vďaka partnerstvu s trhom VeVe komiksový gigant predtým uviedol na trh digitálnu zbierku Spider-Man. Iniciatíva bola úspešná. Spoločnosť oznámila, že všetkých 60 500 tokenov bolo vypredaných do 24 hodín od uvedenia na trh.

Trochu nečakane sa Marvel rozhodol rozšíriť svoj vesmír NFT keď 14. augusta vydala organizácia ďalšiu sadu.

Prvé zberateľské predmety, ktoré sú viazané na žetóny, budú tematicky súvisieť s Captain America. Ide o postavy ako Steve Rogers, prvý Captain America, John F. Walker, Sam Wilson, Bucky Barnes a ich smrteľný nepriateľ  Red Skull.

Kapitán Amerika

Spoločnosť má v úmysle zmeniť august na „Mesiac zázrakov“ v aplikácii VeVe. Údajne by v nasledujúcich týždňoch mohlo byť prepustených viac superhrdinov NFT.

Všetko začalo na webovej stránke ExploreMadripoor.com venovanej vojvodstvu Madripoor, umiestneniu z Marvel Cinematic Universe, ktoré je uvedené v sérii „Sokol a zimný vojak“. Na stránke v sekcii Hightown Nightclub môžete vstúpiť do Galérie umenia, kde sú diela v predaji. Ich predaj súvisel s modelom, ktorý možno označiť za prototyp NFT.

Počas tohto obdobia, v apríli tohto roku, právnik Massimo Simbula uviedol, že spoločnosť „začína testovať pôdu s tým, čo sa zdá byť obrovským prototypom a beta verziou, na spustenie skutočných aukcií NFT“.

DC Comics

Marvel je však druhým komiksovým gigantom, ktorý spustil svoju NFT zameranú na niektorých svojich hrdinov. Začiatkom tohto roka hlavný rival spoločnosti, spoločnosť DC Comics, vydala digitálnu zbierku Batmana.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár