Mark Zuckerberg reagoval na kritikov, ktorí zosmiešňovali jeho metaverse selfie

Mark Zuckerberg ukázal svoje metaverse selfie online. V reakcii na to bol... vysmiaty. Vypočul si však kritiku a predstavil novú virtuálnu fotografiu.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Škandál so selfie

Zuckerberg začiatkom tohto týždňa predstavil Horizon Worlds, aplikáciu sociálnych sietí pre virtuálnu realitu. Počas propagácie programu sa pochválil svojou selfie urobenou pred digitálnou Eiffelovou vežou a zelenými kopcami. Výsledok je možné vidieť nižšie:

Žiaľ, mnohí používatelia sa grafike vysmievali.

Novinár New York Times Kevin Roose to prirovnal k niečomu „horšiemu ako hra na Wii z roku 2008“. Ostatní používatelia Twitteru boli menej rafinovaní. Napísali okrem iného, ​​že avatar hlavy Meta má „hnusne škaredé oči“. Mnohí porovnávali metaverse dizajn s umeleckými dielami zo začiatku 90. rokov a všimli si, ako nerealisticky a detinsky to vyzerá v Zuckerbergovej virtuálnej realite.

Zuckerberg odpovedá

Zuckerberg zjavne videl kritické príspevky a memy, keď v piatok oznámil, že v rámci projektu prichádzajú dôležité aktualizácie. Týkať sa majú okrem iného nového umenia avatara. Na Facebooku a Instagrame zverejnil novú fotku svojho graficky vyspelejšieho avatara.

„Viem, že fotografia, ktorú som zverejnil začiatkom tohto týždňa, bola celkom jednoduchá – bola urobená veľmi rýchlo na oslavu uvedenia na trh Horizon,“ napísal Zuckerberg v podpise pod príspevok.

Dodal, že „grafika v Horizon by mohla byť oveľa lepšia“.

Zuckerberg dodal, že ďalšie podrobnosti o novom projekte bude zdieľať s fanúšikmi na výročnej konferencii spoločnosti Connect.

 Meta ide smerom k metaverse

Facebook plánoval minúť v roku 2021 najmenej 10 miliárd dolárov na Facebook Reality Labs, pričom vyčlenil značné zdroje na svoje produkty a služby rozšírenej a virtuálnej reality.

Horizon Worlds je teraz k dispozícii v Spojených štátoch, Kanade a Spojenom kráľovstve.

Ako viete, Zuckerberg má novú víziu pre svoju spoločnosť. Keď vidí zmeny, ku ktorým dochádza v sociálnych médiách, chce ich vývoj nasmerovať k metaverse. S akým účinkom? Zatiaľ je nový projekt Meta (názov bol zmenený aj kvôli najnovšej vízii spoločnosti) kontroverzný.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár