Marion Laboure z Deutsche Bank predpovedá budúcnosť bitcoinu: je to nové zlato

od Martin Tkáč

Analytička Deutsche Bank Marion Laboure očakáva, že bitcoiny (BTC) budú mať v blízkej budúcnosti naďalej „výhodu prvého pohybu“ oproti iným kryptomenám. Sadzba však bude „veľmi volatilná“, ale BTC ako aktívum na trhu zostane.

Marion Laboure hovorí o BTC

Marion Laboure, analytička výskumného oddelenia Deutsche Bank, uviedla, že si vie predstaviť scenár, kde by sa bitcoin v budúcnosti ujal ako digitálne zlato. Trvalo by to stáročia a do značnej miery by bol mimo kontroly vlád. Varovala však aj investorov pred volatilitou cien aktív kryptomeny.

Podľa jej názoru je väčšina dnešných nákupov bitcoinov zameraná na investície a špekulácie, nie na ukladanie kryptomeny ako prostriedku výmeny.

Len niekoľko mimoriadne veľkých nákupov alebo predajov na trhu môže výrazne ovplyvniť rovnováhu medzi ponukou a dopytom, povedala Laboure. Bitcoin je dnes príliš volatilný na to, aby bol spoľahlivým uchovávateľom hodnoty. A očakávam, že to v dohľadnej dobe zostane veľmi nestabilný, dodala.

Trón pre bitcoiny navždy!

Expertka taktiež vyjadrila znepokojenie nad nedostatkom regulácií kryptomien a potenciálnym negatívnym vplyvom ťažby na životné prostredie.

Tiež naznačila, že bitcoin pravdepodobne zostane dominantným digitálnym aktívom na trhu s kryptomenami. Ethereum môže mať viac prípadov použitia v decentralizovaných financiách a zisk, ako sa zvyšuje počet NFT, ale práve bitcoin má stále „výhodu pre prvého hráča“.

„Ak sa bitcoinom niekedy hovorí„ digitálne zlato “, Ethereum by potom znamenalo„ digitálne striebro “, naznačila.

Analytici Deutsche Bank predtým označili bitcoin za kryptomenu „príliš dôležitú na ignorovanie“, čo naznačuje, že cena BTC pravdepodobne porastie, pretože na digitálny trh vstúpia ďalšie spoločnosti spravujúce aktíva a veľké spoločnosti. V roku 2019 finančná inštitúcia navrhla, aby boli digitálne meny najneskôr do roku 2030 nahradené fiatmi.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár