Marathon pridá do bitcoinovej siete 23,3 exahashov za sekundu

od Martin Tkáč

Známa spoločnosť na ťažbu bitcoinov, Maraton Digital Holdings, uzavrela dohodu, o ktorej tvrdí, že jej dodáva elektrinu, ktorá vygeneruje dostatok energie na to, aby do siete bitcoin priniesla 23,3 exahashov za sekundu (EH/s).

NEWSLETTER okrypte.sk
Marathon s novou zmluvou

Marathon v oznámení z 18. júla odhalil, že prevádzkovateľ dátového centra Applied Blockchain bude prevádzkovať 254 megawattov energie s možnosťou pridať 70 megawattov od rôznych iných predajcov, vrátane Compute North. Marathon očakáva, že táto dohoda pomôže dosiahnuť cieľ 23,3 EH/s najneskôr do roku 2023.

Exahashes za sekundu (EH / s) sa vzťahuje na množstvo výpočtového výkonu, ktorým miner prispieva k zabezpečeniu siete Bitcoin.

Applied Blockchain dodá 90 megawattov do datacentra Texas Marathon a 110 megawattov do datacentra v Severnej Dakote. Spoločnosť Compute North zase získala regulačný súhlas na dodanie 42 megawattového Marathonu v zariadení v Granbury v Texase. V areáli bude umiestnených 26 000 ťažobných strojov, ktoré budú do konca roka 2022 generovať približne 3,6 EH/s.

Marathon tiež zistí, že rôzni dodávatelia mu poskytnú výkon až 12 megawattov pri rýchlosti približne 0,8 EH/s, čo predstavuje celkovo nový výkon až 324 megawattov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Marathon Fred Thiel v oznámení uviedol, že zmluvy by mali poskytnúť primeranú „hostingovú kapacitu“, ktorá pomôže jeho spoločnosti priniesť do siete 23,3 EH/s do roku 2023. Očakáva, že táto spolupráca začne v auguste a bude pokračovať aj budúci rok.

Právne problémy spoločnosti Compute North mohli čiastočne prispieť k neuspokojivému 43,8-percentnému poklesu výkonnosti Marathonu v druhom štvrťroku. Očakávalo sa, že hosťovanie začne v júni, no Compute North nezískal potrebné schválenia na začatie spolupráce.

ťažna btc Marathon

Problémy v Montane

Zníženú produktivitu Marathonu možno čiastočne pripísať aj jeho datacentru v Hardine v Montane, ktorý bol 11. júna odstavený po silnej búrke. Zariadenie generovalo až 75 % výrobnej kapacity spoločnosti a zdá sa, že je stále zatvorené – ako ťažobné centrum od búrky nevyťažila žiadne bloky.

Objavujú sa nové energetické dohody, keď senátorka Elizabeth Warren zaútočí na americký ťažobný trh. Tvrdí, že mineri BTC zvyšujú náklady na energiu pre ostatných spotrebiteľov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár