Manželka Johna McAfeeho sa vyjadrila k teórii, že jej zosnulý manžel je stále nažive

Manželka Johna McAfeeho sa vyjadrila k teórii, že jej zosnulý manžel je stále nažive

„John McAfee bol počas svojho života kontroverzný a jeho smrť je zahalená rúškom tajomstva,“ povedala Janice McAfee, vdova po tvorcovi známych antivírusových programov. „Všetko je možné,“ dodala na otázku o možnom fingovaní samovraždy jej bývalého manžela.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

McAfee je predsa nažive?

McAfeeho bývalá manželka reagovala na tézu jeho bývalej priateľky, že John nafingoval svoju smrť a teraz sa skrýva v Texase.

Pripomeňme, že John McAfee spáchal samovraždu v španielskom väzení v júni 2021, kým sa čakalo na jeho vydanie do Spojených štátov. Hrozila mu pokuta za nepodanie daňových priznaní za roky 2014-2018 a za nevykazovanie príjmov súvisiacich s propagáciou projektov kryptomien.

Mnoho ľudí verí, že McAfee môže byť stále nažive.

V dokumente na Netflixe o McAfeeho živote a smrti „Running with the Devil: The Wild World of John McAfee“ Johnova bývalá priateľka Samantha Herrera povedala, že jej zavolal po jeho smrti. Miliardár jej mal povedať, že zaplatil ľuďom, aby potvrdili jeho smrť. Teraz sa údajne skrýva v Texase.

Toto je dodatočné pridanie oleja do ohňa. Samotný McAfee predtým naznačil, že by mohol byť terčom amerických úradov. Varoval, že niekto môže predstierať jeho samovraždu.

Janice McAfee vo vyhlásení pre Cointelegraph uviedla, že Herrerove slová nebrala príliš vážne.

„Hovoríme o Johnovi McAfeem, takže možné je všetko, ale pravdepodobnosť, že je v Texase, je nízka. Texas je skvelé miesto, ale Johna držali v španielskom väzení na základe falošných obvinení IRS a SEC, takže pochybujem, že by sa rozhodol ukryť v Amerike,“ vysvetlila.

Problémy miliardárov

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) v októbri 2020 zažalovala McAfeeho a jeho spolupracovníka Jimmyho Galea Watsona, Jr. za údajnú propagáciu ICO. Obaja muži mali inzerovať kryptomenové projekty za poplatok bez toho, aby o tom informovali investorov, čo je v USA nezákonné.

Okresný súd pre južný okres New York uznal Watsona za vinného a uložil mu pokutu približne 375 000 dolárov.

Počas pobytu vo väzení od októbra 2020 až do svojej smrti v júni 2021 McAfee pravidelne uverejňoval príspevky na Twitteri, pričom spočiatku uvádzal, že je so svojou situáciou „šťastný“. Potom si zrazu vzal život.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár