Manažér Justina Biebera predal svoje sídlo za 18,5 milióna dolárov v BTC

Scooter Braun, americký mediálny magnát a manažér Justina Biebera, Ariany Grande a Demi Lovato, predal svoje luxusné sídlo v Texase za bitcoiny v hodnote 18,5 milióna dolárov. Išlo o najväčšiu transakciu s kryptomenovými nehnuteľnosťami v histórii tohto štátu.

od Simona

Dom predaný za bitcoiny

Rovnako ako iné medzery na trhu, kryptomeny sa stali dôležitou súčasťou v odvetví nehnuteľností. Podľa nedávnej správy Wall Street Journal je ďalšou slávnou osobou, ktorá predala svoj majetok za digitálne aktíva, americký mediálny investor a podnikateľ Scooter Braun.

Známejší je ako manažér hudobných hviezd ako Justin Bieber, Ariana Grande či J Balvin. Jeho luxusný dom v Austine v Texase sa predal za bitcoiny v hodnote 18,5 milióna dolárov.

Kupujúcim je Wayne Vaughan, generálny riaditeľ spoločnosti Tierion. Ide o technologickú spoločnosť, ktorá využíva blockchain na overovanie údajov, súborov a obchodných procesov.

Sídlo sa nachádza na takmer dvojakrovom pozemku pri jazere Austin a meria 7 400 štvorcových stôp. Nachádza sa v ňom šesť spální, sedem kúpeľní a množstvo luxusných zariadení ako aj obrovský bazén.

Nedávno Tony Buzbee, bývalý kandidát na starostu Houstonu, predal svoje sídlo v Texase za 27,5 milióna dolárov. Ako v tomto prípade, kupujúci mohol platiť v pôvodnej kryptomene.

Justin Bieber sa pripája do klubu Bored Ape a kupuje NFT za viac ako 1 milión dolárov

Aktuálny rekord

Minulý rok v júni anonymný kupujúci kúpil luxusný penthouse v Miami Beach za 22,5 milióna dolárov v kryptomene. Nie je však známe, akým aktom sa transakcie uskutočnili.

Byt je súčasťou exkluzívnej budovy Arte Surfside, kde okrem iného býva Ivanka Trump, dcéra bývalého prezidenta USA, s manželom.

Okrem toho, že ide o najdrahšiu nehnuteľnosť, aká sa kedy kúpila s digitálnym aktívom, obchod zlomil ďalší rekord. Žiadny iný strešný apartmán v Miami Beach nikdy nepredal tak vysokú cenu za štvorcový meter 4 450,50 dolárov.

Záležitosť potom komentoval Alex Sapir, jeden z vývojárov Arte Surfside. Uviedol, že takéto transakcie sú veľmi bezpečné a dodal, že stále viac ľudí chce kúpiť ďalšie priestory v tejto budove za kryptomeny:

„Existuje vysoký dopyt po transakciách s kryptomenami, ktoré sú bezproblémové a bezpečné pre obe strany. Transakcia v Arte je toho najlepším príkladom. Boli sme ohromení počtom hovorov, ktoré sme dostali od kvalifikovaných kupujúcich“.

zdroj: cointelegraph.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár