Maloobchodní investori nakupujú SHIB namiesto bitcoinov

od Martin Tkáč

Retailoví investori vždy zohrávali dôležitú úlohu v ekosystéme kryptomien. Podľa vyhľadávaní na Google však ich počet zatiaľ nie je rekordný. Zároveň sa zdá, že títo investori majú nového obľúbenca – Shiba Inu.

Na trh prichádza čoraz menej retailových investorov

Bitcoin a retailoví investori zvyčajne navzájom korelujú. V roku 2017, keď kryptomena odstránila svoje vtedajšie ATH za 20 000 dolárov, boli za rally väčšinou menší investori.

Niečo podobné sa stalo o tri a štyri roky neskôr. Keď BTC v apríli dosiahlo ATH, vyhľadávania Google, zvyčajne dôležitý indikátor maloobchodného správania opäť vzrástli.

Teraz sa však situácia zdá byť úplne iná. Pred pár týždňami bol počet dopytov v najväčšom vyhľadávači na „bitcoin“ alebo „kúpiť bitcoin“ stále relatívne nízky. Čoskoro potom BTC dosiahol nový historický rekord 67 000 dolárov. Tentoraz bol nárast vyhľadávaní malý.

Investori preferujú shiba inu

Ak sa pozriete hlbšie do údajov z Google Trends, uvidíte, že v sektore sú prítomní menší investori. Nehľadajú však informácie o bitcoine, ethereu, ripple či binance coine. Dokonca zabudli aj na predchádzajúce senzácie z roku 2021, Dogecoin a SafeMoon.

Namiesto toho teraz primárne pátrajú po samozvanom vrahovi DOGE – SHIB.

Ako ukazuje vyššie uvedený graf, predpovede Shiba Inu týždenné dopyty už prevyšujú ATH začiatkom tohto roka.

Toto sa zhodovalo s nedávnym boomom Shiba Inu. Meme coin bol uvedený na trh koncom minulého roka, ale až teraz zaznamenal obrovský nárast, pokiaľ ide o prijatie medzi maloobchodníkmi. Za mincou sa skrýva silná komunita s názvom SHIBArmy. Dnes ju reprezentujú státisíce sledovateľov.

Tento projekt je zďaleka najvýkonnejším projektom v tomto roku. Jeho návratnosť investícií je niekoľko stotisíc percent. Šanca, že takýto pôsobivý rast unikne investorom hľadajúcim rýchly zisk, je pomerne malá.

Napriek tomu kryptomenová komunita čoskoro zaznamenala veľa podobných trendov. Prichádzali a odchádzali a mnohé z nich mali za následok obrovské straty pre tých, ktorí spadli do FOMO.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár