Majiteľ spoločnosti Google investoval do blockchainového trhu viac ako 1,5 miliardy dolárov

Alphabet, vlastník Google, investoval do projektov z blockchainového trhu až 1,56 miliardy dolárov. Podľa správy Blockdata to bolo medzi septembrom 2021 a júnom 2022.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

Alphabet na blockchainovom trhu

V posledných rokoch Alphabet, spoločnosť Google, vstúpila na trh blockchainu. Je však potrebné dodať, že spoločnosť spočiatku zaujala k tomuto sektoru opatrný prístup. Nakoniec sa však spojila s Dapper Labs, štúdiom vyvíjajúcim produkty v oblasti Web 3.0.

„So záujmom sa pozeráme na trh blockchainu; je to veľmi zaujímavá a výkonná technológia so širokou škálou aplikácií,“ povedal to výkonný riaditeľ Alphabet Sundar Pichai.

Ako sa na tomto pozadí darí iným gigantom? V rovnakom období, t. j. september 2021 – jún 2022, BlackRock investoval 1,17 miliardy dolárov do blockchainových projektov. Morgan Stanley zase minul na podobné projekty 1,1 miliardy dolárov. Samsung vyčlenil 979 miliónov dolárov na projekty tohto druhu a Goldman Sachs 698 miliónov dolárov.

Vo všeobecnosti spoločnosti vstupujú na trh blockchainu, napriek tomu, že stále nie je známe, či a kedy bude táto technológia o pár rokov široko dostupná a jej adopcia bude pokračovať. Aktuálne prognózy odborníkov však naznačujú, že rozvoj blokovej siete v nasledujúcich rokoch bude pokračovať. Súčasné kroky gigantov ako Alphabet znamenajú, že tieto korporácie budú mať konkurenčnú výhodu, keďže spomínaná adopcia sa naďalej vyvíja.

blockchain

Investície napriek medvediemu trhu

Za zmienku stojí fakt, že spomínané subjekty napriek dlhotrvajúcej korekcii zhodnotenia kryptomien napumpovali na trh množstvo peňazí. To však v tom čase priviedlo niekoľko spoločností do konkurzu. Napríklad platformy ako Celsius a Voyager Digital vyhlásili bankrot z dôvodu nestabilných trhových podmienok.

Tu dodajme, že spoločnosti súvisiace s blockchainom, ako napríklad kryptomenová burza Coinbase, boli nútené podstúpiť určitú reštrukturalizáciu, aby prekonali krízu. Firma ohlásila napríklad zníženie zamestnanosti. Zaujímavosťou je, že Finbold informoval, že len do júla 2022 kryptomenové spoločnosti vyzbierali viac ako 29 miliárd dolárov, čo je len o 2 miliardy menej ako v predchádzajúcom roku. Potom sa im podarilo získať 31 miliárd dolárov.

zdroj: blockchain.news

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár