Mainnet 2.0 projektu COTI bude spustený budúci týždeň

od Martin Tkáč

Fintech platforma COTI oznámila, že budúci mesiac spustí svoj dlho očakávaný mainnet 2.0.

Mainnet 2.0 od COTI bude uvedený do prevádzky 2. novembra 2021!

Mainnet 2.0 posúva svoj výkon na ďalší krok, aby umožnil novú škálovateľnosť a rýchlosť, ako aj optimalizoval platformy COTI na podporu jej masívneho rastu.

Čo prinesie mainnet 2.0?

Aktualizácia podľa spoločnosti zvýši rýchlosť a škálovateľnosť blockchainu. Vo vyhlásení COTI môžeme čítať:

Vydanie Mainnet 2.0 umožní sieti COTI ďalej rásť. Pritom budeme podporovať širokú škálu finančných technológií a prípadov použitia pre podniky a predajcov, ako aj pre používateľov COTI.

Ako bolo oznámené, práce na novej verzii siete trvali viac ako rok. Počas tejto doby vývojári strávili tisíce hodín zabezpečením úspechu aktualizácie. Mainnet 2.0 bude konečne spustený 2. novembra 2021 o 14:00 UTC.

Infraštruktúra Trustchain COTI, ktorá je integrovaná do súčasnej hlavnej siete, dokáže spracovať viac ako 100 000 transakcií za sekundu. Projekt však vykonal zmeny v databáze, aby sa dosiahli ešte lepšie výsledky. Boli vykonané okrem iného na sieťovom engine RocksDB a systéme riadenia frontov. Pripravovaná aktualizácia opraví aj chyby nájdené v aktuálnej verzii.

COTI vstupuje do spolupráce s Ardan

Ako bolo oznámené v septembri, COTI oznámila spoluprácu so stablecoinovou platformou Cardano – Ardan. Partnerstvo zavedie platby kryptomenami „stablecoin-to-fiat“ zamerané na komunitu Cardano a spotrebiteľov a predajcov po celom svete.

Generálny riaditeľ COTI Shahaf Bar-Geffen vtedy povedal:

Dnes COTI robí svoje prvé kroky v Defi zamerané na Cardano, o ktorých si myslíme, že budú obrovské. Sme radi, že môžeme spolupracovať s pozoruhodným tímom spoločnosti Ardan, aby sme do ADA Pay priniesli nové natívne aktíva Cardano a rozšírili naše operácie.

V rámci spolupráce zavedie Ardana platby stablecoinmi do AdaPay, platobnej brány vyvinutej nadáciou Cardano and Coti Foundation. Vďaka tomu budú môcť používatelia služby nakupovať so svojimi stablecoinmi na všetkých miestach, kde akceptujú ADAPay.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár