3313 BTC pridružených k Luna Foundation Guard sa začalo hýbať

Luna pokračuje v nákupe BTC. Kúpila bitcoiny v hodnote 1,5 miliardy dolárov

od Martin

Luna Foundation Guard (LFG) pokračuje v nákupoch BTC. Cieľom je podporiť stablecoinový projekt. Organizácia teraz uskutočnila ďalšie nákupy bitcoinov v hodnote 1,5 miliardy dolárov.

Luna nakupuje BTC

Ako informovala CNBC vo štvrtok 5. mája, LFG získala nové prostriedky výmenou 1 miliardy dolárov na mimoburzovom trhu (OTC) s maklérom kryptomien Genesis. K tomu sa pridal nákup bitcoinov v hodnote 500 miliónov dolárov od manažéra hedžového fondu Three Arrows Capital.

V apríli LFG kúpila BTC v hodnote 100 miliónov dolárov. Po nedávnom nákupe má teraz algoritmická rezerva stablecoinov UST okolo 3,5 miliardy dolárov v bitcoinoch, vďaka čomu je projekt jedným z 10 najlepších držiteľov BTC na svete.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Terraform Labs, Do Kwon, v marci oznámil plány na získanie 10 miliárd $ BTC ako kolaterál.

UST s rezervou viac ako 10 miliárd dolárov v BTC otvorí novú menovú éru pre bitcoinový štandard. P2P elektronická hotovosť, ktorá sa ľahšie míňa a je atraktívnejšia na držanie – informoval na sociálnych sieťach.

Toto je prvýkrát, čo vidíte naviazanú menu, ktorá sa snaží dodržiavať bitcoinový štandard. To ukazuje silný, smerový základ – držanie veľkého množstva týchto devízových rezerv vo forme digitálnej domácej meny bude receptom na víťazstvo, povedal Kwon.

nadácia luna btc

Pokles výmenného kurzu UST nie je strašný

Priznáva, že obavy nemá ani z kolísania kurzu.

„Predpokladám, že pravdepodobnejší scenár je dlhodobý rast Bitcoinu“

Dodal, že jeho spoločnosť chce mať „dostatočné rezervy“, aby „odolala poklesu dopytu v UST“.

Ako opísal, Terra je riešením vrstvy 2 pre bitcoinovú sieť. Kwon tvrdí, že v prípade Terra dostáva Bitcoin ako sieť akýsi most, ktorý umožňuje jeho využitie „v mnohých aplikáciách, od DAO cez NFT až po DeFi“.

„A čo sa týka vyjadrenia, transakčných schopností, šírky pásma, všetky tieto veci sa môžu stať na Terra,“ povedal.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár