Lukašenko povzbudzuje Bielorusov, aby namiesto zberu jahôd v zahraničí ťažili krypto

od Martin Tkáč

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko odporučil robotníkom, aby namiesto emigrácie do Poľska a Nemecka pre zle platené poľnohospodárske práce zostali v krajine. Bieloruský líder poukázal aj na alternatívny zdroj príjmu. Lukašenko uviedol, že v Bielorusku je dostatok elektriny na napájanie ťažby kryptomien.

Lukašenko vyzýva bieloruských robotníkov, aby začali ťažíť

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko počas stretnutia v štátnom podniku JSC Belaruskali, jednom z najväčších svetových výrobcov draselných hnojív, vyzval pracovníkov, aby na ťažbu kryptomien využívali dostupnú nadbytočnú elektrickú energiu. Hlava štátu tiež poznamenala, že o bieloruských robotníkov nie je v zahraničí záujem, s výnimkou práce v poľnohospodárstve.

Musíme pochopiť, že na nás nikde nečakajú. A ak niekto čaká, je to len na plantážach

Lukašenko varoval v zázname, ktorý zverejnil telegramový kanál Пул Первого. Jeho vyhlásenie citovali Forklog a ruský spravodajský portál RBC. Lukašenko tiež poznamenal, že bieloruskí emigranti sa „unavia“ na jahodových farmách v Poľsku a Nemecku.

Bieloruský vodca navštívil Petrykaw, mesto v južnom Gomeli, kde sa zúčastnil na slávnostnom otvorení banského a spracovateľského závodu. Prezident vo svojom príhovore poukázal na to, že v regióne je veľa prázdnych priemyselných oblastí. Vyzval preto obecenstvo, aby využilo dostupný priestor a dostatok energie napríklad na stavbu skleníka.

Potom dodal:

Vytvorte niečo v prúde. Nakoniec začnite ťažiť kryptomeny alebo ako sa to volá. V krajine je dostatok elektriny.

Kryptomeny v Bielorusku

Bielorusko legalizovalo ekonomické činnosti súvisiace s kryptomenami vrátane ťažby prezidentským dekrétom, ktorý nadobudol účinnosť v marci 2018. V apríli 2019 Alexander Lukašenko navrhol, aby sa v jadrovej elektrárni v regióne Grodno na hranici s Litvou vybudovali bane, ktoré by využili nadbytočnú elektrickú energiu vyrobenú v JE.

V novembri minulého roka spustila najväčšia banková inštitúcia v krajine Belarusbank službu, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a predávať digitálne meny pomocou karty Visa. Počas stretnutia s vysokými predstaviteľmi vlády v marci tohto roku však prezident krajiny navrhol sprísnenie regulačného rámca na kontrolu používania kryptomien. Ako príklad uviedol čínske skúsenosti s budovaním digitálnej spoločnosti.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár