Ľudia v chudobných krajinách nakupujú kryptomeny, aby zlepšili osud svojich detí

od Martin Tkáč

Väčšina majiteľov kryptomien z Nigérie, Kene a Južnej Afrike kupuje kryptomeny, aby svojim deťom zaistila lepšiu budúcnosť. Aspoň také sú závery nedávneho prieskumu Luna.

Štúdia Luno: Kryptomeny a boj za lepšiu budúcnosť

Anglická spoločnosť Luno uskutočnila prieskum s takmer 7 000 účastníkmi z Nigérie, Kene, Južnej Afriky, Veľkej Británie, Austrálie, Indonézie a Malajzie. Spoločnosť chcela identifikovať dôvody, ktoré respondentov prinútili investovať do kryptomien. Ukázalo sa, že až 69% z nich sa zaoberá digitálnymi menami, aby svojim rodinám zaistilo lepší život.

Pozrime sa na údaje podrobnejšie. 48% investorov by využilo svoje BTC zisky na pokrytie budúcich nákladov na vzdelávanie svojich detí. 43% chce ušetriť peniaze, ktoré potom odovzdá svojim potomkom. Iba 3% priznali, že pri investičnom rozhodovaní nemali žiadne ďalšie plány.

Krypto revolúcia

Marius Reitz, generálny riaditeľ spoločnosti Luno Africa, opísal situáciu v Afrike ako „krypto -revolúciu“. Dodal, že kontinent má v tomto smere veľký potenciál.

„Rozsahu revolúcie v africkej kryptomene sa v posledných týždňoch venovala veľká pozornosť a aj keď je jej potenciál mimoriadne vzrušujúci, je dôležité, aby sme zaistili, aby sa spotrebitelia do tejto transformácie zapojili bezpečným a zodpovedným spôsobom,“ povedal.

Stojí však za to dodať, že veľkej časti africkej populácie chýbajú základné znalosti o kryptomenách. 55% Nigérijčanov odhalilo, že nerozumie myšlienke digitálnych mien, zatiaľ čo Južná Afrika a Keňa majú 56%, respektíve 64%.

Z akých dôvodov ľudia z iných regiónov sveta investujú do kryptomien?

41% Austrálčanov uviedlo, že investujú do kryptomien, aby zarobili na nehnuteľnostiach. Investori zo Spojeného kráľovstva, Indonézie a Malajzie zase hovoria, že chcú týmto spôsobom získať finančné prostriedky na svoj odchod do dôchodku.

To nie je koniec. Takmer tretina investorov drží až 10% svojho portfólia v digitálnych aktívach. 12% má 11-20% portfólia v kryptomenách a 10% vynaložilo 21-30% svojich finančných prostriedkov na bitcoiny alebo altcoiny.

Štúdia navyše zistila, že majitelia kryptomien v porovnaní s bežnou populáciou oveľa častejšie vlastnia iné druhy finančných aktív. Napríklad 4% kenských účastníkov uviedlo, že vlastní digitálne aktíva aj zlato, zatiaľ čo v Malajzii a Indonézii sa tento pomer zvýšil na 39% a 63%.

zdroj: decrypt.com, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár