Ľudia si neuvedomujú, aký široký je blockchain

od Martin Tkáč

Podľa spoluzakladateľa spoločnosti Audius Forresta Browninga približne 95% používateľov „netuší“, že v aplikácii jeho spoločnosti sa používa blockchain.

Forrest Browning: blockchain je viac používaný, ako si myslíte

Protokol na zdieľanie hudby Audius sa stal jednou z prvých streamovacích platforiem, ktoré spolupracovali s TikTokom. Umožňuje používateľom priamo zdieľať piesne v populárnej aplikácii.

V pondelňajšom oznámení Audius uviedol, že spolupracuje s TikTok na vývoji novej funkcie s názvom „TikTok Sounds“. Spoluzakladateľ spoločnosti Audius a produktový riaditeľ spoločnosti Forrest Browning poskytli spoločnosti Rolling Stone na túto tému rozhovor. To znamená, že nová integrácia umožní používateľom exportovať hudobné skladby prostredníctvom protokolu Audius priamo do TikTok a jediným kliknutím.

📢 Oznamujeme integráciu Audius TikTok! 📢

Audius hovorí, že sa pokúša použiť technológiu blockchain na odmeňovanie tvorcov obsahu a tiež na zvýšenie transparentnosti platieb pre umelcov. Toto je hlavná myšlienka projektu. Integrácia s TikTok sa však zdá byť skôr o službe zdieľania hudby.

To však nesúvisí s témou kryptomien alebo decentralizovaných financií. Podľa Browninga väčšina ľudí ani nemusí vidieť, že používa blockchain pre Audius. Dodal, že asi 95% používateľov aplikácie „netuší“, že aplikácia je založená na blockchaine.

Vyššie uvedené informácie tiež naznačujú iný jav. Totiž, že používatelia rôznych služieb (napr. Bankovníctva) často používajú blockchain bez toho, aby si to uvedomovali.

TikTok

TikTok, ktorý sa blíži k jednej miliarde aktívnych používateľov mesačne, v júli oznámil, že 75% amerických používateľov v USA objavuje nových umelcov prostredníctvom aplikácie spoločnosti. Samotný Audius má teraz okolo 5 miliónov aktívnych používateľov mesačne.

TikTok však v súčasnosti neumožňuje používateľom prijímať licenčné poplatky výmenou za hudbu, ktorú zdieľajú.

Uvedená integrácia je pre TikTok trochu prekvapivým krokom, vzhľadom na rozhodnutie aplikácie zakázať propagačný obsah na kryptomenách. V júli aplikácia tiež zakázala „propagáciu všetkých finančných služieb a produktov“. Mnoho používateľov sa o kryptomenách ako napríklad dogecoin (DOGE) dozvedelo vopred z videí zverejnených na TikTok.

zdroj: bitcoin.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár