Ľudia nechcú míňať bitcoiny

od Martin Tkáč

Podľa miliardára Marka Cubana ľudia očakávajú nárast hodnoty bitcoinu, a preto odmietajú platiť za lístky na zápasy NBA. Ukazuje sa, že je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že budú obchodovať s dogecoinmi.

Mark Cuban: Nestojí za to míňať bitcoiny

Profesionálny majiteľ basketbalového tímu Dallas Mavericks Mark Cuban odhalil, že ľudia sa zdráhajú kupovať lístky na zápasy s BTC. Dôvod? Bitcoin je pre nich príliš hodnotnou menou. Namiesto toho pri transakciách používajú dogecoiny, ktoré sa „dajú ľahko minúť“.

Podľa Cubana je bitcoin aktívom, ktoré je „veľkým alternatívnym uchovávateľom hodnoty“. Dokonca zašiel ešte ďalej a tvrdil, že BTC sú ešte lepšie ako zlato a altcoiny.

„Bitcoin je ako druh trochu iné zviera ako kryptomeny,“ dodal.

Nie je to tak dávno, čo Dallas Mavericks začal prijímať platby kryptomenou. Tím okrem iného prijíma platby v tejto forme na predaj lístkov na zápasy a pomôcok v ich internetovom obchode. Mark Cuban hovorí, že hneď ako „basketbalová sezóna“ začne spoločnosť predávať mnoho produktov výmenou za dogecoiny.

Sám Kubánec netají, že si nedávno kúpil nejaký DOGE sám, ale urobil to len „zo zábavy“.

„Nikdy som nikomu nepovedal, že je to skvelá investícia, často som hovoril, že je to skvelý spôsob, ako porozumieť tomu, ako kryptomena funguje a ako investovať na trhu,“ dodal.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár