Ľudia chcú dostávať výplaty v BTC

od Martin Tkáč

Globálny prieskum medzinárodnej finančnej poradenskej firmy deVere Group ukázal, že 36 % mileniálov a 51 % generácie Z by bolo rado, keby dostávali polovicu svojej výplaty v BTC namiesto fiatov.

Kryptomeny sú budúcnosťou peňazí pre mladých ľudí

Odvetvie kryptomien, ktoré mnohí vnímajú ako finančnú revolúciu a globálny technologický pokrok, je obľúbené najmä medzi ľuďmi do 40 rokov. Niet divu, že viac ako tretina ľudí narodených v rokoch 1980 až 1996 a 51 % ľudí narodených v rokoch 1997 až 2012 by chcelo polovicu svojich zárobkov dostávať v bitcoinoch a/alebo altcoinoch.

Vyplýva to z nedávnej štúdie skupiny deVere Group.

Nigel Green, generálny riaditeľ a zakladateľ spoločnosti vysvetlil, že mladí ľudia považujú túto triedu aktív za atraktívnu vďaka technologickému vývoju, ku ktorému došlo, keď boli deti. Vďaka „obrovskému nárastu“ inovácií počas ich života pochopili „obrovský potenciál digitálnych mien“.

Green dodal, že mileniáli a Gen Z uprednostňujú podporu autonómnej decentralizovanej digitálnej meny a jej platobnej siete pred tradičným systémom kontrolovaným peňažnými inštitúciami a vládami.

Jednoznačne veria, že kryptomeny sú nevyhnutnou budúcnosťou peňazí.

Čo sa týka mileniálov, podľa inej štúdie 47 % mileniálov investovalo aspoň 1/4 svojho bohatstva do digitálnych mien. 30 % z nich investovalo polovicu svojich aktív na tomto trhu.

Adopcia kryptomeny reťazovou analýzou

Ktorá veková skupina sa najviac zaujíma o kryptomeny?

Samostatná štúdia koncom septembra odhalila, ktorá generácia s najväčšou pravdepodobnosťou investuje do kryptomien. Lídrom sú podľa výsledkov mileniáli. 12 % z nich odpovedalo, že investovali do tejto triedy aktív. Xennials boli na druhom mieste so skóre 9,2 %, kým generácia X si pripísala 6,3 %.

Na otázku, či na svojich investíciách zarobili, odpovedalo 76 % mileniálov áno. Zaujímavosťou je, že prvé miesto v tejto štatistike obsadili xeniáli (ľudia vo veku okolo 40 rokov) s výsledkom 80,5 %. Generácia X,  najstaršia z troch bola na konci rebríčka so skóre 71,5 %.

Asi 60 % všetkých vekových skupín považuje bitcoin za najpreferovanejšie investičné aktívum. Ethereum je na druhom mieste pre Millennials a Generation X, ale je štvrtou voľbou pre xenialov, ktorí sa prikláňajú k BCH a DOGE.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár