Londýn je najviac pripravené mesto na prijatie kryptomien na svete

Spojené kráľovstvo sa už dlho usiluje stať sa globálnym centrom pre kryptomeny. Ministerstvo financií Spojeného kráľovstva minulý týždeň zverejnilo opis konzultácie, ktorej cieľom je regulácia sektora digitálnych aktív. Majú ostrovy šancu stať sa centrom kryptomien? Ukázalo sa, že áno, pretože Londýn má podľa mnohých štúdií najväčšie predpoklady byť ideálnym miestom na prevádzkovanie spoločností a startupov v tomto odvetví.

od Martin Tkáč

Newsletter news

Prečo je Londýn taký priateľský ku kryptomenám?

Existuje mnoho faktorov, ktoré naznačujú, že metropola je viac alebo menej priateľská k prijatiu kryptomien. Hlavnými sú platné predpisy v danom mieste, ale aj udalosti v odvetví, počet pracovných miest pre hráčov v sektore a prístup obyvateľov k obchodovaniu s digitálnymi aktívami, napríklad počet nainštalovaných bitcoinmatov.

Podľa štúdie spoločnosti Recap, ktorá analyzovala presne osem kľúčových ukazovateľov z hľadiska prijatia kryptomien, je Londýn najviac prispôsobeným mestom, pokiaľ ide o priestor pre používateľov digitálnych mincí a startupy. Mnohé nasvedčuje tomu, že vízia súčasného premiéra krajiny Rishiho Sunaka, ktorý je tiež zástancom kryptomien, „je zabezpečiť, aby odvetvie finančných služieb Spojeného kráľovstva bolo vždy na čele technológií a inovácií“, smeruje správnym smerom.

London a prijatie kryptomien
Ako vidíme na vyššie uvedenom grafe, na stupni víťazov sa okrem Londýna umiestnili aj metropoly ako Dubaj a New York. Za zmienku stojí aj to, že Hongkong, ktorý bol ešte v roku 2022 mestom najviac pripraveným na kryptomeny, teraz podľa prieskumu klesol na siedme miesto.

V správe spoločnosti Recap sa tiež uvádza, že Londýn sa umiestnil na prvom mieste vďaka silnej finančnej infraštruktúre a prosperujúcemu ekosystému startupov. Navyše v hlavnom meste Anglicka pracuje 2 173 ľudí na pozíciách v oblasti digitálnych aktív, čo z Londýna robí mesto s najvyšším počtom ľudí zamestnaných v tomto sektore. V Londýne je zaregistrovaných viac ako 800 spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami.

Tým to nekončí, Londýn je na druhom mieste v počte podujatí a konferencií týkajúcich sa digitálnych aktív v minulom roku.

Kryptomeny

Spojené kráľovstvo sa približuje k regulácii kryptomien

Ministerstvo financií Spojeného kráľovstva minulý týždeň zverejnilo návrh konzultácie o právnych predpisoch týkajúcich sa kryptomien. Ako inštitúcia oznámila, odvetvie digitálnych aktív bude nakoniec podliehať rovnakej regulácii ako tradičné finančné trhy.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár