LG spustí kryptomenovú peňaženku

LG, juhokórejský elektronický gigant, pracuje na svojej aplikácii kryptomenovej peňaženky. Spoločnosť oznámila, že bude spustená koncom tohto roka. Portfólio s názvom Wallypto je dôležitou súčasťou novej obchodnej stratégie spoločnosti, ktorá pred časom opustila aktivity súvisiace s mobilnými zariadeniami a rozhodla sa pre softvérové ​​riešenia. Wallypto bude zatiaľ prevádzkovať iba aktíva siete Hedera Hashgraph.

od Simona

Newsletter news

LG vstupuje na trh s kryptomenovými peňaženkami

Stále viac spoločností v technologickom a finančnom sektore investuje do kryptomien. LG, juhokórejský technologický konglomerát, sa tiež rozhodol vstúpiť na trh služieb digitálnych aktív. Podľa správ miestnych médií spoločnosť vyvíja novú peňaženku s názvom Wallypto.

Tento krok súvisí so stratégiou kórejskej spoločnosti. To predpokladá diverzifikáciu portfólia produktov, keďže sa zameriava na nové aktivity. V júli 202 spoločnosť LG stiahla z výroby mobilných zariadení a v súčasnosti sa zameriava na poskytovanie softvéru a platforiem.

Portfólio, ktoré je momentálne vo fáze testovania, bude spustené koncom tohto roka. Bude prepojené so zariadeniami LG na platenie za určité služby. Podľa Kim Seung-joo, profesora na Škole informačnej bezpečnosti na Kórejskej univerzite, to dáva spoločnosti príležitosť vyvinúť novú a lepšiu stratégiu služieb a produktov.

Pokiaľ ide o to, ako funguje Wallypto, spočiatku bude podporovať iba tokeny založené na Hedera Hashgraph. Neskôr bude podporovať aj ďalšie bežné kryptomeny. Súčasťou projektu je aj podpora NFT, pretože peňaženka má možnosť registrácie a kontroly nevymeniteľných tokenov užívateľmi.

kryptopeňaženka

LG sa zameriava na blockchain

Spustenie jej kryptomenovej peňaženky nie je prvým počinom LG v tomto sektore. Spoločnosť spustila službu LG Pay v roku 2019. Ide o digitálnu peňaženku, ktorá na platby využíva siete Visa a Mastercard.

Rozhodnutie o zavedení vlastnej peňaženky nasleduje po poslednom valnom zhromaždení akcionárov, ktoré sa konalo v marci. Vtedy spoločnosť LG predstavila technológiu blockchain ako súčasť svojho podnikania.

Tento sektor vývoja a predaja softvéru založený na blockchaine označila za jedno z možných obchodných rozšírení. Konkurenti LG, akým je Samsung, sú v oblasti vývoja Web3 a kryptomien o niekoľko krokov pred svojim rivalom. Spoločnosť Samsung predstavila svoju prvú kryptomenovú peňaženku v roku 2019 s uvedením svojej vlajkovej lode radu Galaxy S10. Navyše začiatkom tohto roka spoločnosť ohlásila premiéru troch modelov svojich televízorov, ktoré budú spojené s NFT. Viac sme o tom písali tu.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár