Leonteq AG vstupuje na nemecký a rakúsky trh. Obyvateľom týchto krajín pomôže investovať do kryptomien

od Martin Tkáč

Zürišská spoločnosť Leonteq AG odhalila, že rozšíri svoje služby v oblasti kryptomien do Nemecka a Rakúska.

Leonteq AG vstupuje na nemecký a rakúsky trh

Švajčiarska finančná inštitúcia Leonteq AG oznámila, že uzavrela partnerstvo s ICF BANK AG s cieľom začať ponúkať digitálne aktíva pre zákazníkov v Nemecku a Rakúsku. Iniciatíva poskytne investorom expozíciu voči 18 kryptomenám vrátane bitcoinu (BTC) a etherea (ETH).

Björn Geidel, riaditeľ ponuky kryptomien v spoločnosti Leonteq, uviedol, že spoločnosť bude teraz zodpovedná za približne 76% celkovej kapitalizácie trhu s kryptomenami v nemeckej a rakúskej oblasti.

„Sme hrdí na to, že môžeme našim klientom ponúknuť taký široký podkladový trh a jedinečné investičné príležitosti v rôznych témach v kryptomenovom priestore, ako sú decentralizované financie,“ dodal.

Na druhej strane Sascha Rinno, člen predstavenstva ICF BANK, poznamenal, že investori v regióne DACH (Rakúsko, Nemecko a Švajčiarsko) prejavujú rastúci záujem o kryptomeny.

Vďaka spolupráci so spoločnosťou Leonteq sa stretávame so záujmom o kryptomenové aktíva zo strany inštitucionálnych aj súkromných investorov – povedal.

Obor zo Švajčiarska

Leonteq je veľká fintechová spoločnosť so sídlom v Zürichu. Ponúka štruktúrované finančné produkty a poistné produkty. Spoločnosť obsluhuje viac ako 50 trhov a spravuje aktíva v hodnote viac ako 140 miliárd dolárov.

Právne prostredie kryptomien vo Švajčiarsku prispieva k budovaniu tohto druhu fintech. Napríklad v máji investičná banka skupiny UBS zvažovala umožnenie svojim bohatým klientom investovať do digitálnych aktív. Služba by sa mala začať v roku 2021. Finančný ústav iba upozornil zákazníkov, že trh s bitcoinmi je veľmi volatilný.

zdroj: decrypt.co, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár