Legendárne závodné auto predané za 8 BTC

od Martin Tkáč

Istý fanúšik závodných automobilov teraz vlastní klasické Subaru WRX od Colina McRae. Za vozidlo zaplatil až 8,02 BTC.

Auto si kúpil anonymný kupujúci na nedávnej aukcii v Austrálii. V prepočte zaň zaplatil 361 000 dolárov.

Je zaujímavé, že auto chvíľu stálo v zadnej časti viktoriánskej kôlne a len málo ľudí vedelo, aké je cenné. Odhadovaná cena bola pôvodne pod 15 000 dolárov.

Až neskoršia štúdia ukázala, že auto je symbolom histórie rally, pričom za volantom sedeli šampióni ako Colin McRae a Carlos Sainz. Britská spoločnosť Prodrive ju navyše postavila špeciálne pre majstrovstvá sveta v rally a získala vďaka nej najvyššie tituly vo svetových arénach.

Po odhalení histórie auta sa jeho hodnota výrazne zvýšila. Nakoniec ho anonymný fanúšik Subaru kúpil za približne 360 ​​000 dolárov. Je zaujímavé, že túto sumu zaplatil v bitcoinoch.

Klasické Subaru WRX bolo na konci 90. rokov také obľúbené, že sa stalo jedným z ikonických automobilov v hre Colin McRae Rally na PlayStation. Pomenovaná podľa vynikajúceho škótskeho jazdca, táto je stále jednou z najlepších závodných hier, aké existujú.

Colin McRae

Colin McRae je legendárny jazdec, jeden z najlepších vo svojom odbore. V roku 1995 sa stal najmladším víťazom titulu majstra sveta v rely. V tom čase mal iba 27 rokov. V roku 2007 bohužiaľ zahynul pri havárii helikoptéry. Zdá sa, že jeho odkaz žije a záleží na ňom, pretože jeho meno viac ako 20 -krát zvýšilo cenu modelu Subaru.

zdroj: beincrypto.pl, pixabay.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár