cardano report

Ledger predstavuje funkciu inteligentných zmlúv ekosystému Cardano

od Simona

Známy výrobca hardvérových peňaženiek na kryptomeny, Ledger, oznámil, že na trh príde verzia 4.0.0 jeho softvéru. To poteší najmä fanúšikov cardano (ADA), pretože zavádza funkcionalitu smart kontraktov v ekosystéme tejto špičkovej kryptomeny.

Inteligentné zmluvy Ledger a ADA

Pre používateľov to znamená, že budú môcť využívať smart kontrakty a interagovať s nimi priamo v samotnej aplikácii Cardano. Minulý rok hard fork Alonzo prvýkrát v histórii zaviedol funkciu smart contractov do siete Cardano.

V tweete na oficiálnom profile Ledger bolo uvedené, že aplikácia poskytne používateľom prístup k neustále rastúcemu ekosystému DeFi Cardano prostredníctvom „YoROI“ a „AdaLite“. Navyše bolo doplnené, že vďaka aktualizácii budú môcť používatelia podpisovať smart kontrakty v samotnej aplikácii.

Tvorca Cardano chváli Ledger

Charles Hoskinson na Twitteri ocenil nové kroky Ledgeru. Označil ich za „dokonalé“ a dodal, že týmto sa zmeny v sieti ADA nekončia. Uistil nás, že budeme mať „obrovské vylepšenia výkonu pre Cardano“, ako aj to, že zažijeme ešte prepracovanejšie funkcie inteligentnej zmluvy.

Hoskinson má na mysli hard fork Vassil, ktorý je naplánovaný na 29. júna 2022. Očakáva sa, že po implementácii táto aktualizácia poskytne oveľa lepší zážitok pre bežných používateľov Cardano aj vývojárov.

 

Používatelia majú teraz možnosť aktualizovať firmvér peňaženky Ledger a nainštalovať aplikáciu Ledger Live do svojich smartfónov, po čom môžu aktualizovať aplikáciu Ledger ADA na najaktuálnejšiu verziu.

Po úspešnej aktualizácii softvéru môžu používatelia používať YoROI a AdaLite na prístup k ekosystému DeFi ADA.

To však stále nie sú všetky novinky od Cardana. Podľa pondelkového oznámenia spoločnosti, ktorá za projektom stojí, Input Output Hong Kong (IOHK), bola pred niekoľkými dňami navrhnutá nová aktualizácia siete. V pondelok bol zrealizovaný a tým sa veľkosť bloku Cardano zvýšila o 10 % na 88 KB. Pôvodne to bolo len 80 KB.

Ako poznamenáva IOHK, aktualizácia škálovateľnosti „je poslednou zo série plánovaných optimalizácií siete“ pre Cardano v roku 2022. Nielenže zvýši priepustnosť blockchainu, ale aj zlepší výkon aplikácií, ktoré sú na ňom spustené.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár