Kurz ETH prelomil hranicu 2 000 USD

Ethereum prelomil psychologickú hranicu 2000 dolárov. To znamená, že kryptomena Ethereum sa vracia na úrovne, ktoré stratila začiatkom júna tohto roku.

od Simona

NEWSLETTER okrypte.sk

ETH je opäť nad 2 000 $

1 ETH v súčasnosti stojí niečo vyše 2 000 dolárov. To znamená cenový skok o 16 % za týždeň a nad 5 % za deň.

Bitcoin tiež stúpa na hodnote, no pomalším tempom. Dnes musíte za 1 BTC na burzách zaplatiť cca 24 800 USD, čo je o 3,5 % viac ako včera a o 7 % viac ako pred 7 dňami.

Ale odkiaľ prišli tieto skoky v rýchlosti etherea? Ako už vieme, 15. septembra sieť Ethereum zmení model vydávania mincí. To znamená prejsť od proof-of-work k proof-of-stake. Ide o dlho očakávanú zmenu investorov. V praxi to môže viesť k zníženiu ponuky etherea, a teda skokovému nárastu kurzu kryptomeny.

eth

To však nie je všetko. Okrem toho je tu aj aspekt fungovania úradníkov a regulátorov, ktorí čoraz viac vyvíjajú tlak na komunity jednotlivých kryptomien, aby sa vzdali proof-of-work, pretože tento algoritmus je podľa nich energeticky náročný a neekologický.

Zmena siete Ethereum takpovediac chráni tento projekt pred prípadnými zákazmi zo strany úradov. O tom, že nejde len o vymyslený problém, svedčí fakt, že samotná Európska únia mala nápady zasiahnuť digitálne meny, ktoré vznikajú na základe proof-of-work.

Vyššie uvedenú vetu zdieľa Mateusz Kara, generálny riaditeľ spoločnosti ARI10.

„Podľa môjho názoru bude výhodou Ethereum 2.0 proof of stake. Nehovorím len o technologických problémoch. Na trhu vidíme rastúci tlak regulátorov na trhu s kryptomenami.

Politici, vrátane tých z EÚ chcú, aby sa blockchainové projekty vzdialili od proof-of-work. Konanie politikov v tejto oblasti môže byť hrozbou napríklad pre bitcoiny.

Aj preto chcú tvorcovia Etherea predbehnúť takéto pohyby úradov, čo považujem za rozumný krok,“ povedal v rozhovore Kara.

Čo ďalej s kurzom?

Sú súčasné nárasty už začiatkom nového býčieho trhu? Nie nevyhnutne. S najväčšou pravdepodobnosťou po nadobudnutí platnosti proof-of-stake sadzba ETH klesne (podľa pravidla: kupujte fámy, ale predajte fakty). Z dlhodobého hľadiska však zmeny v sieti Ethereum prispejú k zvýšeniu zhodnotenia Etherea.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár