Kurz BTC sa blíži k 17 500 USD a Vitalik nám pripomína, že sme tu pre technológiu

Cena bitcoinu stále rastie. V čase písania tohto článku stojí 1 BTC 17 315 ​​dolárov.

od Martin Tkáč

Newsletter news
Kurz BTC presiahol 17 000 USD

Nedávne zisky bitcoinu zahŕňajú skok o 1,8 % na dennej báze a 6,9 % na týždennej báze. Index strachu a chamtivosti bitcoinov je momentálne na 26, čo naznačuje pokračujúci strach. Ukazovateľ je na podobnej úrovni už takmer mesiac.

Ako na to reaguje ethereum? 1 ETH v súčasnosti stojí 1 295 USD. To sa premieta do 3% skoku v cene za deň a 10,5% nárastu za 7 dní. Zaujímavé je, že nálada na trhu Ethereum je už dlhšiu dobu lepšia ako na trhu s Bitcoinom.

Vráti sa trh k vzostupnému trendu? V tejto fáze je ťažké na túto otázku jednoznačne odpovedať. Dominantné sa stále javia prognózy pre kurz BTC na úrovni 10-14 tisíc USD.

ethereum

Vitalik Buterin o aktuálnom medvedom trhu

Spoluzakladateľ Etherea Vitalik Buterin vzhľadom na aktuálnu situáciu vyjadril názor, že kryptomenová komunita by sa mala zamerať skôr na technológie, než na ceny jednotlivých projektov.

Medzi nadšencami kryptomien sa investovanie do technológií už stalo významným a pozitívnym kultúrnym obratom, najmä v porovnaní s umiestňovaním finančných prostriedkov na trh len kvôli potenciálnym finančným výhodám. Ešte vo februári Buterin povedal, že vývojári kryptomien by uvítali nový medvedí trh. Rastúce ceny kryptomien priťahujú počas býčieho trhu veľkú pozornosť a tomuto odvetviu vládne chamtivosť a bezuzdné špekulácie. Len čo ceny klesnú, špekulanti zvyčajne trh opustia a tvorcovia využívajú medvedí trh na stavbu nových projektov. Toto je tiež najlepší čas na potenciálne najvyššiu návratnosť investícií.

To je dôvod, prečo niektorí lídri v tomto odvetví skutočne vítajú poklesy cien, keďže počas medvedieho trhu sa zvykne objavovať veľa zaujímavých nápadov. Ako vysvetlil Buterin, neudržateľné krypto projekty majú tendenciu zlyhať počas medvedieho trhu a kvalita prevažuje nad kvantitou. Vysoké ceny podľa kanadského developera mnohých tešia, no priťahujú aj veľa zbytočnej pozornosti špekulantov.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár