Kurz bitcoinu prekročil hranicu 57 000 USD. Ethereun nad 3 200 USD

Na trh s kryptomenami sa vrátila volatilita. Výmenný kurz bitcoinu nakrátko prerazil hranicu 57 000 USD. Ether na druhej strane posilnil nad 3 200 USD.

od Martin Tkáč

Výmenný kurz bitcoinu je na vzostupe!

Trh bol v poslednom čase nevýrazný. Bitcoin však opäť ožil a po relatívne krátkom útlme jeho cena opäť rastie. Počas noci sa mu podarilo nakrátko prekonať hranicu 57 000 USD. V súčasnosti sa za jeden bitcoin platí o niečo menej – 56 200 USD. To znamená, že v priebehu týždňa kryptomena zdražela o 8 % a od včera o 9 %.

Uvedené dnes skvele odráža index strachu a chamtivosti, ktorý sa nachádza na úrovni 79. To znamená, že na trhu už vládne extrémna chamtivosť. To by mohlo byť varovaním, že silnejšia korekcia sa stáva realitou. Aj keby však k nej došlo, ďalší rast to nevykoľají.

 

Zdražuje sa aj ethereum. Dnes stojí 1 ETH 3230 USD, čo znamená 4-percentný cenový skok od včerajška. Na týždennej báze cena vzrástla až o 10 percent.

Index strachu a chamtivosti Etherea je 80, čo tiež znamená extrémnu chamtivosť („Extreme Greed“).

 

Prečo cena kryptomien rastie?

Z akého dôvodu však ocenenia popredných kryptomien rastú? Je to dôsledok rastúceho dopytu zo strany emitentov ETF. Podľa údajov, ktoré zverejnil analytik agentúry Bloomberg ETF Eric Balchunas, dosiahol 26. februára objem obchodov deviatich ETF BTC až 2,4 miliardy USD, čím bol prekonaný predchádzajúci rekord 2,2 miliardy USD, ktorý bol stanovený v prvý deň obchodovania – 11. januára.

Okrem toho sa rýchlo blíži halving bitcoinu a aktualizácia siete Ethereum, Dencun, ktorá má zlepšiť jej výkon (možno zvýšiť jej škálovateľnosť).

V pozadí je ešte očakávanie celého investičného trhu (nielen kryptomien) na zníženie úrokových sadzieb v USA (tento týždeň sa dozvieme nové údaje o inflácii, ktoré by mohli byť v tejto oblasti kľúčové).

Mnohé začína naznačovať, že bitcoin by mohol v čase halvingu prelomiť ATH.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár