Kúp si dušu Ezia Auditoreho z Assassin’s Creed… v podobe NFT!

Ubisoft, francúzsky gigant v oblasti videohier, nadviazal spoluprácu so spoločnosťou Integral Reality Labs. Fanúšikom série Assassin's Creed chce ponúknuť nezvyčajný zberateľský predmet založený na NFT. Ide o ďalší prístup spoločnosti Ubisoft na trh s NFT. Herná komunita však tento nápad napriek popularite virtuálnych predmetov vníma pomerne odmietavo. Zmení to duša Ezia Auditoreho uzavretá v NFT?

od Simona

Personalizovaná figúrka, ktorú si môžete vytlačiť 3D tlačou

Hráčska komunita trh s NFT neprijala veľmi vrelo, ale Ubisoft to chce zmeniť. Francúzi ignorujú predchádzajúce neúspechy a propagujú svoju najnovšiu spoluprácu so spoločnosťou Integral Reality Labs. V snahe získať priazeň fanúšikov konceptu NFT chcú použiť najznámejšiu postavu z celej svojej hernej produkcie, asasína Ezia Auditoreho.

Inteligentné zberateľské predmety zo série Assassin’s Creed sa majú volať Digital Souls. Pôjde o zberateľské predmety v podobe figúrok, ktoré budú uzavreté v priehľadnej kocke. Každá takáto kocka bude mať čip NFC prepojený s digitálnym produktom, ktorý sa bude používať na identifikáciu. Nákup takejto NFT bude možný prostredníctvom siete Polygon.

Každú vyrazenú NFT „Digital Soul“ bude možné použiť na personalizáciu figúrky, ktorú bude potom potrebné vytlačiť v 3D tlačiarni. Špeciálne prepojená aplikácia umožní vybrať nielen pózu, ale aj Eziove zbrane a oblečenie. NFT budú tiež rozdelené do rôznych variantov vzácnosti, čo umožní vylepšovať úroveň postavy. Majiteľ takejto duše Ezia v kocke sa bude môcť tešiť zo svojho zberateľského predmetu v aplikácii aj v reálnom živote.

 

Je pravdepodobné, že Ezio Auditore v podobe NFT bude populárny?

Ubisoft už mal neúspešný pokus vstúpiť na trh s NFT, keď sa rozhodol predávať digitálne predmety pre hru Ghost Recon Breakpoint. Predmet bol v hráčskej komunite prijatý veľmi chladne, o čom svedčia nielen reakcie na sociálnych sieťach, ale aj tvrdé dáta. V tom čase sa na špeciálne vytvorenej burze Quartz predalo len 15 z viac ako 3 000 predmetov. To je ekvivalent približne 400 dolárov.

Treba povedať, že pre Ubisoft je veľmi riskantné pokračovať v práci na popularizácii NFT medzi hráčmi. Korporácia však vsadila na silnú pozíciu, keďže séria Assassin’s Creed je jedným z najrozpoznateľnejších svetov v portfóliu francúzskeho herného giganta.

Vrhnú sa hráči na dušu Ezia Auditoreho v kocke NFT? To ukáže čas.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár