KuCoin skúmal trh s kryptomenami v Indii. Adopcia v regióne rastie napriek útokom úradov

KuCoin zverejnil správu o technológii blockchain a trhu s kryptomenami v Indii „Into The Cryptoverse Report India“. Podľa údajov z pripravenej analýzy je v tejto krajine až 115 miliónov investorov, ktorí investovali do digitálnych aktív. Do úvahy sa brali ľudia, ktorí vlastnili kryptomeny za posledných šesť mesiacov.

od Martin Tkáč

Newsletter news
India a kryptomeny

Politici v Indii nie sú veľmi naklonení kryptomenám. Investičné správanie občanov krajiny to však výrazne neovplyvňuje.

Prieskum KuCoinu ukázal, že v Indii je až 115 miliónov investorov, ktorí v období od januára do júna tohto roku nakúpili kryptomeny. Tvoria 15 % populácie krajiny (do úvahy boli braní ľudia vo veku 18 až 60 rokov). 10 % verejnosti sa zaujíma o kryptomeny a v najbližších šiestich mesiacoch plánuje investovať do digitálnych aktív.

39 % všetkých investorov, ktorí boli na trhu s kryptomenami v prvom štvrťroku 2022, je vo veku od 18 do 30 rokov. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom je to nárast o 7 %.

Prekážky pri investovaní

Spoločnosť poznamenáva, že v krajine existujú určité prekážky investovania do kryptomien.

Nejednoznačnosť vládnych nariadení bola kľúčovým odstrašujúcim prostriedkom pre potenciálnych investorov. 33 % tvrdí, že vládna regulácia je problémom pri zvažovaní investícií do kryptomien. Bezpečnosť investovania do kryptomien je tiež problémom pre mnohých, pretože 26 % sa obáva, že hackeri sú pre nich hrozbou, a 23 % sa obáva, že v prípade bezpečnostných incidentov nemusia dostať svoje peniaze späť.
– dodáva KuCoin.

Nedostatok dostatočných vedomostí o investovaní do kryptomien je zase najväčšou prekážkou rozvoja trhu. 21 % respondentov uviedlo, že nerozumie tomu, ako fungujú digitálne aktíva.

KuCoin skúmal trh s kryptomenami v Indii. Adopcia v regióne rastie napriek útokom úradov

Investičné nálady sú momentálne slabé aj kvôli poklesu na trhu. Súčasní investori sa teraz nechystajú nakupovať kryptomeny.

Indická vláda oznámila plán spustiť CBDC, čo navyše vzbudilo záujem obyvateľov o digitálnu ekonomiku
– dodáva burza.

Minulý mesiac generálny riaditeľ spoločnosti KuCoin povedal, že India sa stane kľúčovým trhom s kryptomenami vďaka „znalostiam“ občanov krajiny.

„India nám dala obrovských 5,6 milióna nových zákazníkov, ktorých KuCoin pridal na svoju platformu v prvej polovici roku 2022,“

– vysvetlil.

zdroj: beincrypto.com

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár