KuCoin: V Indii je viac ako 100 miliónov krypto investorov

KuCoin: V Indii je viac ako 100 miliónov krypto investorov

Najnovšia správa o investíciách do kryptomien spoločnosti KuCoin v Indii ukazuje, že 54 % indických investorov do kryptomien má v úmysle investovať viac v nasledujúcich šiestich mesiacoch. Aj ďalšie výsledky správy ukazujú nadšenie investorov, ktorých je 115 miliónov.

0 komentárov

NEWSLETTER okrypte.sk

KuCoin zverejnil svoj Into The Cryptover Report India 23. augusta. Jeho výsledky ukazujú, že väčšina indických investorov chce v blízkej budúcnosti viac investovať do kryptomien. 54 % investorov plánuje minúť viac zo svojho kapitálu na kryptomeny v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. A to aj napriek prísnym daňovým predpisom.

KuCoin hovorí, že trh s kryptomenami v Indii má do roku 2030 dosiahnuť 241 miliónov dolárov. V Indii je približne 115 miliónov investorov do kryptomien, ktorí za posledných šesť mesiacov vlastnia aktíva alebo s nimi obchodovali. To predstavuje 15 % populácie vo veku od 18 do 60 rokov. Ďalších 10 % dospelých je zvedavých na trh a zaujíma sa o investovanie v nasledujúcich šiestich mesiacoch.

zdroj: KuCoin

India je nadšeným trhom pre kryptomeny, za posledné dva roky vstúpilo na trh veľa investorov. Nedávno zavedená 30-percentná daň a skutočnosť, že nedokážu kompenzovať svoje straty, však viedli k prudkému poklesu objemu obchodov. Z tohto hľadiska je trochu prekvapujúce, že mnohí investori sú ochotní investovať viac.

Pre spoločnosti zaoberajúce sa kryptomenami, ktoré chcú preniknúť na trh s kryptomenami, však existujú určité výzvy. KuCoin uvádza, že 41 % respondentov si nebolo istých, do ktorých kryptomien investovať. 37 % má problémy so správou svojich portfólií. 27 % si nie je istých predikciou trhu a ocenením aktív a 21 % jednoducho nerozumie tomu, ako kryptomeny fungujú.

Kryptomeny

Prečo Indovia investujú do kryptomien?

Pokiaľ ide o samotné dôvody investovania na trhu s kryptomenami, 56 % sa domnieva, že kryptomeny predstavujú budúcnosť financií. 54 % verí, že z dlhodobého hľadiska získajú dobrú návratnosť. 43 % investuje pre krátkodobé zisky a 24 % považuje kryptomeny za „hype pre zábavu“.

Zistenia správy ukazujú, že indickí investori veľmi oceňujú trh s kryptomenami. Veľká populácia krajiny je z veľkej časti nerozvinutá a do regiónu sa pokúsili preniknúť viaceré burzy. Coinbase je jednou z nich platforiem, aj keď narazila na niektoré prekážky.

India zaujala tvrdý, ale nie drakonický postoj ku kryptomenám. Indické riaditeľstvo presadzovania práva zmrazilo bankový účet člena predstavenstva WazirX a úrady tiež vykonali raziu.

Z veľkej časti chcú indickí zákonodarcovia zabrániť akejkoľvek nelegálnej činnosti súvisiacej s priestorom kryptomien. Reguláciu kryptomien vnímajú ako náročnú výzvu a hľadajú alternatívne riešenia tohto procesu.

zdroj: decrypt.co

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár