Sergej Nazarov, zakladateľ spoločnosti Chainlink, hovorí o tom, kto zvyšuje ceny BTC

Zakladateľ spoločnosti Chainlink Sergej Nazarov obrátil svoju pozornosť na novú skupinu kupcov kryptomien. V nedávnom rozhovore povedal, že súčasný cyklus je jedinečný práve vďaka veľkému počtu nových typov investorov, ktorí vstupujú na trh. Kurz bitcoinu už nebude riadený len "ulicou".

od Martin Tkáč

Sergej Nazarov sa domnieva, že tento cyklus je výnimočný

Viac ako desať rokov kurz bitcoinu rástol, pretože mince kupovala „ulica“ alebo informovanejší, znalejší investori do kryptomien. V rozhovore pre agentúru Bloomberg Nazarov povedal, že dnes blockchain križujú aj inštitúcie.

Treba si položiť otázku, kto sú noví kupujúci v tomto cykle, je to globálny finančný systém, čo je veľmi, veľmi veľká skupina nových kupujúcich

– povedal.

Nazarov ďalej vysvetlil, že nedávno schválené bitcoinové ETF (Exchange Traded Fund) sú len začiatkom procesu, ktorý uľahčí gigantom prístup k minci.

Bitcoinové ETF je len počiatočná ponuka, ktorá umožňuje globálnemu finančnému systému vlastniť podkladové investičné koľajnice pre bitcoin, a to v štruktúrach, ktoré považuje za pre seba výhodné

– uviedol.

Tokenizácia

Nazarov tiež predpovedá, že tokenizácia aktív bude ďalším významným trendom na trhu kryptomien:

Ďalšou etapou je tokenizácia aktív, keď banky uvidia všetky prílevy kapitálu do ETF a potom vytvoria aktíva, aby konkurovali ETF alebo aby získali časť tohto kapitálu.

A skutočne, od schválenia bitcoinových ETF, ku ktorému došlo 10. januára, nastal prudký prílev finančných prostriedkov na trh kryptomien. 26. februára Cointelegraph informoval, že za sedem dní pred týmto dátumom do investičných produktov súvisiacich s kryptomenami pretieklo celkovo 598 miliónov USD.

To všetko však poháňa nielen nárasty BTC, ale aj trhu s memecoinom. Pav Hundal, hlavný analytik austrálskej kryptomenovej burzy Swyftx, pre Cointelegraph uviedol, že nedávny nárast ich ocenenia bol aj dôsledkom posilnenia ich fundamentov:

„Očakávali sme, že Shiba Inu a Dogecoin ako siete sa budú pohybovať rýchlejšie vzhľadom na veľkosť ich komunít. Pozorne sledujeme aj vplyv nadchádzajúcich aktualizácií jadra siete Shib Inu, ktoré začnú pri transakciách spaľovať tokeny

– uviedol.

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár