Kryptomeny v Las Vegas?

od Martin Tkáč

Niektoré kasína v Las Vegas sa mohli vrátiť na plnú kapacitu až tento týždeň. Kasínové stredisko v Las Vegas, ktoré má v úmysle začať obchodovať budúci mesiac, práve uzavrelo partnerstvo s hlavnou kryptomenovou burzou Gemini.

V dnešnom oznámení spoločnosť Resorts World Las Vegas uviedla, že umožní zákazníkom používať svoje peňaženky Gemini „na zlepšenie zážitku“. Prezident Scott Sibella uviedol, že tento krok bol súčasťou snahy o integráciu „inovatívnych technologických vymožeností“ do celého rezortu.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Gemini Tyler Winklevoss naznačil, že budú v stredisku schopní premeniť fiat menu na krypto, čo znamená, že niektorí môžu mať možnosť vyhrať v kasínovej hre a potom tieto prostriedky investovať do digitálnej meny. Hlavný výrobca hracích automatov International Game Technology získal začiatkom tohto roku patent na systém, ktorý umožňuje hráčom prevádzať kryptomeny z ich účtov na „účet prevádzkarne“.

Online aktivita na webových stránkach s hazardnými hrami počas pandémie výrazne vzrástla, pretože veľa kasín bolo nútených znížiť kapacitu alebo úplne zrušiť prevádzku. Iba tento týždeň bolo niektorým strediskám v Las Vegas umožnené vrátiť sa na 100% kapacitu po tom, čo značný počet zamestnancov bolo zaočkovaných. Spoločnosť Cointelegraph v novembri informovala, že vo Winning Poker Network došlo k nárastu dopytu od hráčov po vyplatení bitcoinu predtým, ako kryptomena presiahla 20 000 dolárov.

 

Prečítaj si aj

Zanechaj svoj komentár